Stolní tenis vozíčkářů patří k jedněm z nejúspěšnějších paralympijských sportů u nás, jako jeden z mála, nabízí možnost sportovního vyžití všem druhům postižení. Většina našich nejlepších hráčů také hraje soutěže se zdravými díky shodným pravidlům. Stolní tenis dnes aktivně hraje přibližně 70 vozíčkářů sdružených v deseti oddílech. V průběhu roku se koná 9 turnajů Českého poháru. Nejlepší hráči se každoročně účastní Mistrovství ČR jednotlivců v Ostravě. Tyto akce mají velmi vysokou sportovní úroveň, jsou i velkou událostí pro daný region, proto se jich účastní i významní hosté z řad našich poslanců, senátorů nebo zástupců měst.

V roce 2008 jsme s kolegy z Rakouska a Slovenska připravili novou soutěž s názvem Středoevropská liga. Jako hlavní cíl jsme si stanovili vytvoření kvalitní nízkonákladové soutěže, která umožní možnost mezinárodní konfrontace i hráčům ze širší špičky a velmi nadějným talentům. V roce 2009 se účastníme tří turnajů: v rakouském Sankt Pöltenu, Ružomberoku na Slovensku a v Hodoníně i pořadatelsky. Od té doby si našla tato soutěž své trvalé místo v našem sportovním kalendáři. Na tento rok probíhá jednání o rozšíření soutěže o polské stolní tenisty.

Z mezinárodních akcí vozí naši hráči každoročně medaile ze všech kategorií postižení. Pro skupinu nejvíce postižených – kvadruplegiků, byla nejúspěšnější paralympiáda v Sydney, kde Martin Zvolánek získal bronzovou v jednotlivcích a společně s Tomášem Přibylem stříbrnou v družstvech. Ve skupině TT 3 dosáhl největšího úspěchu František Glazar na Mistrovství Evropy v Záhřebu v roce 2003, kde obsadil 2. místo. Ve skupině TT 4 patří od roku 1995 ke světové špičce Michal Stefanu. Za vše mluví jeho výsledky – stříbrná z Atlanty 1996, zlatá ze Sydney 2000, stříbrná z Atén 2004. V soutěži družstev mu zdatně sekundovali Karel Zmrzlý a Lubomír Trčka, z nichž vytěžili společně několik titulů mistrů Evropy. Ve skupině TT 5 se na začátku světového žebříčku již několik let pohybuje René Tauš z Liberce. Jeho největším úspěchem kromě několika medailí z ME je určitě zlatá paralympijská medaile z Atén, kterou získal v soutěži družstev společně se Stefanu a Glazarem. V kategorii žen se do světové elity probojovala pouze Jitka Pivarčiová díky bronzové medaili v Sydney a dalším úspěchům z Mistrovství Evropy. Posledním větším úspěchem skončilo Mistrovství Evropy v italském Janově, odkud jsme přivezli dva cenné kovy, René Tauš zvítězil v jednotlivcích a tým ve složení Tauš, Hadrava, Suchánek obsadil druhé místo v družstvech. V roce 2010 jsme hájili české barvy na Mistrovství světa v Koreji.