Plavci ČSTPS na IDM Berlín 2018

Úspěšná výprava podstoupila proces klasifikací

Světová série v para plavání se z italského Lignana Sabbiadora přesunula od 4. do 10. června do Berlína. Německá metropole hostila jeden z nejobsazovanějších a nejprestižnějších závodů na světě – 32. IDM Berlín. Otevřeného mistrovství Německa a vrcholu Světové série World Para Swimming 2018 se po roční odmlce účastnil i tým šesti plavců ČSTPS pod vedením tří trenérů. Kromě závodu samotného, podstoupila celá plavecká výprava proces mezinárodní klasifikace.

Také bylo možné naposledy plnit limity na mistrovství Evropy, které se bude v letošním roce konat v irském Dublinu. Všichni plavci alespoň jeden MQS splnili a celkově tak má možnost odcestovat na ME 14 plavců ČSTPS. V Berlíně se našim sportovcům povedlo celkem dvacetkrát překonat svá dosavadní osobní maxima. Petr Andrýsek a Agáta Koupilová z SK KONTAKT PRAHA okusili atmosféru C finále. Vendula Dušková z SK KONTAKT KARLOVY VARY se probojovala dokonce do B finále. Naše mladší plavce parádně reprezentoval Petr Frýba, když hned třikrát vyplaval juniorská finále.

Tým vedený Štěpánem Caganěm, Janem Sommerem a Alžbětou Řehořkovou si v hodnocení jednotlivých disciplín po plaveckých třídách z berlínského plaveckého klání odváží 9 medailí. Berlínská mise tedy splnila stanovené úkoly na jedničku a nyní začíná proces finálové přípravy na srpnové mistrovství Evropy.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *