Suchánek hrál ve skupině s těmito hráči v tomto pořadí:

Stamou /Řecko/ - 3:0 /6,8,8/, povinná výhra, Jirka měl zápas celou dobu pod kontrolou

Boury /Francie, bývalý medailista z velkých turnajů// - 1:3 /-6,1,-8,-13/, nepříjemné překvapení a velká komplikace pro postup ze skupiny. Jirka nenastoupil úplně koncentrovaný, prohrál 1.set 6:11, 2.set vyhrál hladce 11:1 a myslel jsem si, že je hotovo, ale 3.set špatný začátek 1:6, nakonec prohra 8:11, 4.set v jeho průběhu Jirka pořád vedl o 2-3 body ještě 8:5, 9:6, 10:8, prohrával 10:11, vedl 12:11, 13:12 ale nakonec prohrál 13:15.

Situace pro postup byla jasná-v posledním zápase s Nazirovem /Rusko/ musel vyhrát 3:0 na 1. místo nebo 3:1 na 2.místo ve skupině, Nazirov měl v tu chvíli už 2 výhry a hrál opravdu dobře.

Hrálo se další den a Jirka vyhrál hladce 3:0 /6,8,8/. Ukázalo se zase, že umí hrát těžké zápasy kde jde o všechno a postoupil ze skupiny z 1. místa.

Zvolánek hrál s těmito hráči:

Molliens /Francie, 4. na OH v Riu/ - 2:3 /-5,3,-6,8,-7/, úplně vyrovnaný zápas, kde Martin těžil ze svého rychlého podání a velkého citu pro míč, jeho přesně umísťované míče za síť a do stran na Francouze platily.

Stoiljkovič /Srbsko/ 3:2 /-11,8,-7,7,9/ další vyrovnaný zápas tentokrát s dobrým koncem, Srb hrál s trávou na backhandu, skvělé míče střídal s lehkými chybami, celý 5.set vedl Srb, na otočce 5:1, Martin vyrovnal až na 9:9 a pak vyhrál.

Před 3. zápasy mohli ze skupiny postoupit všichni 4 hráči, každý měl 1 výhru a 1 prohru.

Judge /Irsko/ 1:3 /-4,-6,8,-8/ favorizovaný Ir hrající s trávou na backhandu po celém stole nakonec vyhrál, ale ve 4. setu bylo 8:8 a Martin si na jeho hru zvykal. Nakonec skončil Martin ve skupině na 3.místě.

V pavouku v předkole mezi 16 hrál Jirka s Jakimczukem /Polsko/ 3:0 /8,8,10/ s tímto hráčem odehrál Jirka 2 vyrovnané duely začátkem září na Czech Open v Ostravě, oba sice vyhrál, ale nebyl v nich lepší, spíše je otáčel. Tady měl zápas jednoznačný průběh, jenom ve 3.setu Jirka vedl už 6:1, ale povolil a prohrával 8:10, ale nakonec vyhrál 12:10. Ve čtvrtfinále ho čekal nepříjemný soupeř Yezyk /Ukraina/, se kterým Jirka poslední 2-3 roky nevyhrál /prohrál s ním i v Riu ve skupině/. Zápas poskytl divákům dramatickou podívanou, celá hala sledovala infarktovou koncovku 5.setu /ostatní zápasy už dávno skončily/, skóre se přelívalo na obě strany, Jirka vedl 8:6, prohrával 8:10, zahrál 2 odvážné balony a vyrovnal, pak měl 5x mečbol a vždy dal servis a pak vystřelil backhandem vždy mimo až 6. pokus vyšel, vítězství 3:2 /7,-10, 5,-8,15/ znamenalo i jistou bronzovou medaili /o 3. místo se už na tomto ME nehrálo/. V semifinále čekal další nepříjemný soupeř, 2. nasazený Czuper /Polsko/, zápas sice skončil 1:3 /-9,7,-8,-7/ ale byl hodně vyrovnaný, ještě ve 3. setu Jirka vedl 5:1, ale hodně spěchal, nebyl trpělivý ve výměnách a sám kazil. Ve finále pak Judge porazil Czupera 3:1 a stal se překvapivým mistrem Evropy.

Soutěž družstev – v poslední době se hraje systémem do 2 vítězných bodů a začíná se čtyřhrou. Ukázalo se tady, že čtyřhra je naše největší slabina, hlavně Martin má při příjmu servisu na forhandové straně, kdy hraje backhandem velké problémy s krátkým servisem.

Ve třídě 2 se zúčastnilo 7 družstev, které byly rozděleny do 2 skupin, my jsme byli ve 3-členné spolu s Francií a Itálií a věřili jsme, že postoupíme do semifinále ze 2. místa.

Francie 2:1

Suchánek/Zvolánek – Lamirault/Molliens     3:1 /4,-6,9,9/ hlavně Molliens v koncovkách 3. a 4. setu zkazil několik lehkých balonů a překvapivě jsme vedli

Suchánek – Lamirault 2:3 /-6,9,-7,5,-8/ úplně vyrovnaný zápas, v 5.setu bylo 8:8 ale koncovku Jirka prohrál

Zvolánek – Boury 3:0 /9,10,9/ Francouzi překvapivě vystřídali Molliense Bourym a tento tah jim nevyšel, všechny koncovky zvládl Martin lépe a získali jsme překvapivé vítězství.

Itálie 2:1

Suchánek/Zvolánek – Vella/Crosara 1:3 /-3,8,-9,-5/ Italové hráli čtyřhru velmi dobře, nebyli jsme schopni se vyrovnat s krátkým podáním

Suchánek – Vella 3:0 /9,9,8/ strašně těžký zápas pro Jirku, při porážce 0:2 bychom nepostoupili ze skupiny, Vella hrál výborně, odvážně, útočně, hrál i vysoké míče, 1. set byl vyrovnaný a Jirka vyhrál 11:9, ve 2 i 3. setu vedl Vella 7:3 ale Jirka opět dotáhl sety do koncovky a tu vyhrál. Za stavu 1:1 jsme už měli postup jistý, šlo už jenom o to, zda z 1. nebo 2. místa.

Zvolánek-Crosara 3:1 /6,7,-5,6/ celý zápas byl Martin lepší a Ital nenašel zbraň na jeho míče do stran. Postupujeme z 1. místa a čekáme na soupeře, nakonec to překvapivě nebyli Poláci, ale Srbové, kteří je porazili v dramatickém utkání 2:1.

Semifinále

Srbsko 2:1

Suchánek/Zvolánek – Perlič/Stoiljkovič 1:3 /-5,-4,8,-4/ další čtyřhra, ve které jsme neměli šanci

Suchánek – Stoiljkovič 3:1 /-9,1,5,7/ v 1.set Srb bodoval hlavně přímými body z podání, ale když si Jirka zvykl tak už ve hře neměl moc šancí

Zvolánek – Perlič 3:0 /4,9,8/ před zápasem byl Perlič favoritem /proto ho Srbové jako svoji jedničku postavili až na 2. zápas s tím, že porazí naši dvojku/. Martin zahrál skvěle, míče dobře umísťoval do stran a Perliče k ničemu nepustil, rozhodující bylo, že vyhrál koncovku 2.setu. Čekalo nás finále a v něm Slováci.

Finále

Slovensko 0:2

Suchánek/Zvolánek – Riapoš/Ludrovský 0:3 /-5,-3,-5/ bez šance

Suchánek – Ludrovský 2:3 /8,-6,4,-9,-8/ úplně vyrovnaný zápas, který rozhodly 2 míče v koncovce 4. setu.

Přes porážku jsme byli se stříbrem maximálně spokojeni, před začátkem soutěže jsme tajně věřili na bronz. Pak už nás čekalo jenom slavnostní vyhlášení v hotelu.

Oba hráči podali na turnaji výborný výkon, Jirka zvládl důležité zápasy ve dvouhře i v družstvech na jedničku, Martin v družstvech vyhrál všechny 3 své dvouhry, musíme něco vymyslet ve čtyřhře, protože tam jsme neměli šanci.

Příští rok nás čeká Mistrovství světa opět ve Slovinsku, tentokrát jenom ve dvouhře.