Poté se zástupci české výpravy zúčastnili meetingu, kde jim bylo sděleno rozlosování zápasů na další den. Soutěž jednotlivců začala Spomenka proti Srbce Matić, poté proti Britce Shackleton a nakonec nastoupila proti mladé hráčce Mikolaschek z Německa. Bohužel všechny tyto hráčky byly nad její síly a všechny zápasy skončily poměrem 0:3). Za největší želízko v ohni české výpravy je považován Jiří Suchánek. Ten prošel základní skupinou bez větších problémů a postoupil z prvního místa. Postupně porazil hráče z Chile 3:0, poté dvojku ve skupině Slováka Ludrovského a posléze už jen potvrdil pozici jedničky ve skupině proti francouzskému hráči. Ačkoliv v prvním kole narazil na zkušeného Francouze Bouryho a bez zaváhání postoupil po výhře 3:0 do čtvrtfinále. Zde na něho čekal Slovák Revúcký, kterého taktéž porazil 3:0. Touto výhrou si Jiří zajistil medaili. Bohužel v zápase o postup do finále podlehl francouzskému reprezentantovi Lamirautovi 1:3.

Petr Svatoš, jako náš třetí zástupce, ve své skupině podlehl pouze čínskému hráči Zhao Pingovi 0:3, nicmémě poté začala jeho spanilá cesta turnajem. Po povinné výhře 3:0 nad ruským hráčem nastoupil Petr proti hráči z Thajska. Po rozpačitém začátku, když prohrál první sadu, zařídil obrovské překvapení tím, že tomuto svému soupeři už nedovolil uhrát další set a vyhrál v poměru 3:1. Ve vyřazovacích bojích Petr narazil na čínského hráče Fenga. Tohoto těžkého soupeře dokázal potrápit, zvlášť díky přesným míčkům do strany a za síťku, které na Fenga platily. Tyto balony bylo možné zahrát díky využití slabých stránek Fengova potahu. Konečné výměny v posledním setu byly spíše exhibičního charakteru a díky tomu tito dva hráči pobavili přítomné diváky. Tento zápas nakonec skončil ve prospěch čínského hráče v poměru 3:1. Je jistě nutné podotknout, že proti takovému hráči je to pro Petra velmi dobrý výsledek, což dokazuje i překvapení samotného Fenga nad hrou českého reprezentanta. Nesmíme přehlédnout ani fakt, že je to poprvé, kdy Petr postoupil na takto dobře obsazeném turnaji ze skupiny, což je pro něho velkým psychickým přínosem, a to hlavně v tom směru, že dokáže odehrát vyrovnané zápasy s hráči, kteří jsou uznávaní ve světovém měřítku. Nutno podotknout jak velká škoda je, že byla ze strany Českého paralympijského výboru Petrovi zamítnuta žádost o divokou kartu na LPH do Ria de Janeira, aniž by byl kontaktován reprezentační trenér vozíčkářů a aniž by bylo přihlédnuto jak k Petrově stále rostoucí výkonnosti, tak rovněž k faktu, že splnil veškerou účast na mezinárodních turnajích požadovanou IPTTC (International Para Table Tennis Committee).

V soutěži družstev tým Suchánek - Svatoš porazili nejprve favorizované družstvo Brazílie v poměru 2:0. Poté si již pohlídali slibnou pozici pro postup ze skupiny tím, že porazili tým Slovinska rovněž v poměru 2:0. Tím si zajistili postup rovnou do čtvrtfinálových bojů, kde narazili na tým Francie.

Družstvo složené z naší Spomenky a Chorvatky Sisic prohrálo v poměru 0:2 proti anglicko-německé dvojici. Dalšími soupeřkami byly hráčky ze Srbska, bohužel i tyto hráčky byly nad síly česko-chorvatské dvojice a prohrály rovněž 0:2.