Úterý 14.8. 2018

Tři plavci ve finále plus zlato, o které se postaral Arnošt Petráček (dnes ČATHS).

Vendula Dušková na 400m volný způsob hladce postoupila do finále ze čtvrtého místa. Časem na úrovni osobáku dohmátla Vendy na čtvrtém místě i ve finále.

Petr Frýba, nejmladší člen výpravy si zaplaval finále na 400m volný způsob a v rozplavbách posunul o 3 sek svoje osobní maximum. K postupu do finále mu pomohl pozdní příchod do call roomu jednoho ze soupeřů, ale to nijak nedevalvuje výkon nejmladšího člena výpravy při jeho premiéře na vrcholné soutěži.

Dominika Míčková – její disciplína 50m volný způsob byla z rozplaveb posunuta na přímé finále, kde Domi dohmátla na sedmém místě a po dlouhé době udělala osobák

Odchovanec KONTAKTU bB Arnošt Petráček (ČATHS) předvedl výborné osobní zlepšení na 50m volný způsob a zcela nečekaně se na své doplňkové trati stal evropským šampionem. Pikantní bylo, že v tomto dramatickém závodě dohmátnul na setinu stejně se slovinským plavcem Darko Duričem a dělil se s ním o zlato. Blahopřejeme!

Ve středu se představí na 100m prsa Víťa Šašek, Agáta Koupilová, Petr Andrýsek, Adam Šimonek a Vendula Dušková, na 50 m volný způsob Petra Flekačová, na 50m prsa Dominika Míčková a na 100 m motýlek Jonáš Kešnar.

Podrobné zpravodajství včetně výsledů naleznete na www.kontaktbb.cz