Let byl plánován přibližně na čtrnáct hodin včetně mezipřistání v Atlantském oceánu na Kapverdských ostrovech (na úrovni Dakaru), kde jsme měli tankovat. Při tankování proběhla také technická kontrola letadla, při které bylo zjištěno poškození vztlakové klapky ptákem, a proto jsme museli na Kapverdách nocovat v nádherném komplexu hotelu na pobřeží. Neplánovaná přestávka se nakonec stala příjemným zpestřením cesty.

 

Druhý den jsme kolem oběda opět vzlétli a konečně přistáli v Riu. Po pasové kontrole se nás již ujali organizátoři a směřovali jsme k autobusům do olympijské vesnice. Cesta byla velmi dlouhá. Z letiště k hlavní bráně to bylo přibližně hodinu a 45 minut. Po akreditaci a společné organizační schůzce jsme se ubytovali, navečeřeli rychle spát. Druhý den na mě totiž čekal hned v devět hodin trénink v hlavní hale. Každý stát má dle rozpisu možnost jednou trénovat v hlavní hale. Ostatní dny je to pak příprava v tréninkové, kde je přibližně 43 stolů.

 

Jako vozíčkář jsem se za stolní tenis nominoval jako jediný, na trénincích se tedy domlouvám s hráči z jiných zemí, kteří jsou na tom podobně.

 

Po dvou dnech nás také s doprovodným programem přivítali v olympijské vesnici a při znění hymny oficiálně vyvěsili naši vlajku. Brečel jsem jen u poslední sloky.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zatím se tedy jen trénuje, odpočívá a jí. Průběžně se také seznamujeme s vesnicí a přilehlým okolím. Ve volných chvílích sledujeme s trenérem mé starší zápasy s hráči, na které zde mohu narazit, a přemýšlíme o taktice. Štěstí přeje připraveným.

 

 

 

 

 

 

 

 

Hry oficiálně začínají slavnostním zahájením. To proběhne 7.9 a ve 23:00 ho bude živě přenášet ČT.

Poznámmka ČSTPS:

Jirku doprovází v Riu trenér Milan Jašek.

Český paralmypijský výbor odmítl podat žádost o divokou kartu pro Petra Svatoše, s kterým by v případě schválení mohl hrát Jirka i soutěž družstev.