Na programu IWAS World Games 2015 (Světové hry tělesně postižených), které se konají v Soči ve dnech 26. 9. – 3. 10. 2015 jsou 4 sporty: atletika, plavání, stolní tenis, lukostřelba, para-taekwndo a páka.

Českou republiku bude reprezentovat 16 plavců a 1 sportovec v páce ze sportovních klubů SK kontakt praha, SK KONTAKT KARLOVY VARY a SK KONTAKT BRNO pod vedením šéftrenéra Jana Nevrkly, kterého doplní 6 členný realizační tým. Ve výpravě jsou plavci, pro něž tyto závody jsou prvním mezinárodním startem a zároveň tzv. ostřílení plavci, kteří mají za sebou účast na mistrovství světa. Závody jsou pod patronací Mezinárodního paralympijského výboru (IPC) a plavci mají příležitost zaplavat kvalitní časy a posunout se ve světových tabulkách IPC, podle kterých se budou přidělovat další místa pro jednotlivé země na Paralympijské hry Rio 2016. Sportovní kluby a sportovci si hradí účast z vlastních zdrojů.

Více informací naleznete na http://iwasgames2015.com/en/

Vedoucí výpravy je předsedkyně ČSTPS Radka Kučírková, která je zároveň členskou výkonného výboru IWAS. V době her se také koná valná hromada IWAS, na které bude ČSTPS obhajovat svoji pozici v této mezinárodní organizaci. ČSTPS navrhuje od roku 2011 sloučení obou organizací pro sportovce s tělesným postižením a obnovení jednoty ve sportu tělesně postižených v ČR. Všechny návrhy na sjednocení podané dosud Českým svazem tělesně postižených sportovců byly ze strany ČATHS a v podstatě i ze strany ČPV zamítnuty. Poslední návrh na fúzi sloučením byl ze strany ČSTPS podán v červnu 2015 – zatím zůstává bez odezvy. ČSTPS navrhuje vyřešení sporu sloučením ČSTPS do ČATHS a tudíž zánikem ČSTPS.