Pohár z Bratislavy vezou plavci KONTAKTU bB a ČSTPS

Pilotní ročník závodů v para plavání v Bratislavě se koná v roce 100. výročí založení Československé republiky. Iniciativa mítink pořádat vznikla na základě mnohaletých historických vztahů a spolupráce sportovně technických komisí plavání ČSTPS a Slovenského paralympijského výboru spolu s KONTAKTEM bB - Plaveckou akademií bez bariér a Centrem hendikepovaných plavcov. Jedná se o společnou snahu odstartovat Česko-slovenský pohár, který rozšiřuje tradici Českého poháru. 40 plavců KONTAKTU bB a ČSTPS tvořilo větší část startovního pole a našim federálním bratřím vytvořilo silnou konkurenci.

Medailově se z Čechů nejvíce dařilo Jonáši Kešnarovi z SK KONTAKT PRAHA. Se třemi zlatými neměl na Slovensku konkurenci a potvrdil parádní výkony z nedávného ME v Dublinu. Těsně jej následovali kolegové z reprezentace - českobudějovický Ivan Nestával s dvěma zlatými a jednou stříbrnou a pražský Víťa Šašek, který vylovil z bratislavského bazénu kompletní sbírku všech tří cenných kovů. Za domácí klub se blýskl stříbrným hattrickem a jedním zlatem Radomír Pacák.

Mezi ženami zářily Vendula Dušková (SK KONTAKT KARLOVY VARY) s Anežkou Floriánkovou (SK KONTAKT PRAHA). Karlovarská plavkyně získala 2 stříbrné a 3 zlaté medaile. Floriánková pak 2 zlaté a bronzovou. Slovenky nejlépe zastoupila Taťána Blattnerová, když vybojovala celkem 3 medaile. Daleko za ní nezůstala s dvěma nejcennějšími kovy ani Dominika Míčková z SK KONTAKT BRNO, která přidala ještě bronz navrch. K zisku medailí všech zúčastněných je ale nutno dodat, že zejména u žen bylo v některých disciplínách velmi úzké startovní pole a podstatně menší  konkurence, než je na podobných závodech na našem území zvykem. I tak ale čeští plavci podali dobré výkony a v soutěži družstev zvítězili. Kompletní výsledky naleznete zde.

Foto: Centrum hendikepovaných plavcov