Obhájci titulu se v Kadani nedařilo

Uplynulý víkend odstartovala jarní část Česká pošta florbalové extraligy vozíčkářů.  Výsledkově se nedařilo Tatranu Střešovice, který po dvou odehraných zápasech odjíždí pouze s tří bodovým ziskem za kontumované utkání s Jičínem.

V sobotu si Meteor Plzeň překvapivě vyšlápl na Bassety z Mostu a zápas vyhrál 2-1. Nejzajímavějším zápasem byl však souboj Comap SKV Praha se Štíry z Českých Budějovic. Týmy z nejvyšších pater extraligové tabulky ukázaly, že špička této soutěže je opravdu vyrovnaná a v zápasech rozhodují maličkosti a momentální lepší střelecká muška. V zápase, ve kterém útočněji naladění Štíři naráželi na dobře takticky bránící SKV Comap. „Před turnajem jsme se snažili zlepšit přechod z obrany do útoku a v tomhle případě jsme to zahráli přesně tak, jak jsme chtěli. Mně se celou tu akci povedlo zakončit dobrou střelou, navíc jejich gólman odchytal dobrej zápas, takže mám ještě o to větší radost,“ říká o rozhodujícím a zároveň jediném gólu utkání ve prospěch týmu z Českých Budějovic ze začátku třetí třetiny Adam Šimonek.

Neděle začala zostra. Pražské derby mezi SKV Comap Praha a Tatranem Střešovice je vždy jedním z nejzajímavějších zápasů, které může základní část nabídnout. A je vždy jiné. Tentokrát se derby neslo ve znamení taktické hry ve středu pole. Rozhodovaly maličkosti a šance přicházely hlavně po individuálních chybách. Tu osudnou pro Tatran potrestal ve třetí třetině zkušený střelec týmu SKV Comap Jan Rajznover. I přes snahu a dobré šance se Tatran vyrovnání nedočkal. Zápas skvěle chytajících gólmanů tak ovládl pražský SKV Comap.

V posledním zápase tohoto extraligového víkendu se utkal ve svém druhém zápase Tatran se Štíry z Budějovic. Replika loňského finále play-off lépe vyšla Štírům, kteří využili herní převahy a Tatran i přes menší komplikace v závěru porazili 4-1. Štíři se po druhé třetině dostali do dvoubrankového vedení a Tatran musel reagovat. To se mu povedlo tři a půl minuty před koncem zápasu, kdy po pěkné kombinaci Tatranu snižovala jediná žena v zápase Zuzana Přibilová. Tatran vrhl vše do útoku, ale doplatil na to hned v zápětí a v úplném závěru utkání inkasoval ještě dvě branky.

Extraiga se tak dále zamotává a do posledních dvou ligových kol, které rozhodnou o rozdělení týmů do play-off, jdou z nejlepší pozice právě týmy SKV Comap Praha a Štíři z Budějovic.