Czech open 2019 | Ostrava

Ve dnech 6. – 8. září proběhl v Ostravě už 14. ročník mezinárodního turnaje Czech open. Česká výprava byla letos nejpočetnější v historii.

V pátek se začalo klasicky soutěží jednotlivců. Celkem nás reprezentovalo 17 hráčů a hráček napříč jednotlivými kategoriemi.

Ve skupině SF4 nás reprezentovala Spoměnka Habětínková a i přes bojovný výkon nedokázala postoupit ze skupiny a skončila na 4. místě v základní skupině. Stejný osud potkal i Beátu Mentznerovou, která ve tříčlenné skupině skončila taktéž bez jediné výhry.

Ve skupině SM2 jsme měli čtyři zástupce. Prvním dvěma, Jiřímu Suchánkovi a Martinu Zvolánkovi se podařilo postoupit za prvních míst a zvláště Martin podal vynikající výkon, když porazil 3:0 slovenského hráče Riapoše. Dalším dvou hráčům se již tak nevedlo. Pavel Fiala skončil na 3. místě ve tříčlenné skupině a Milan Krejčí, bohužel také bez výhry, skončil ve své skupině na 4. místě.

Ve vyřazovacích bojích prohrál Martin ve čtvrtfinále proti slovenskému hráči Kližanovi a naděje na medaili se rozplynula. Jiří si vedl o něco lépe, když ve čtvrtfinále porazil Slováka Riapoše, ale nakonec nestačil na dalšího slovenského zástupce Ludrovského a získal třetí místo.

Skupina SM3 byla nejpočetnější skupina na turnaji a v ní nás reprezentovalo hned 6 hráčů. Byli jimi Petr Svatoš, Jaroslav Hadrava, Ivan Kebísek, Ivo Melkus, Jan Suja a Vratislav Holík. Bohužel kvalita soupeřů se zde projevila a ze základní skupiny postoupil pouze Petr Svatoš po dvou výhrách ve své tříčlenné skupině.

KO systém začínal už v osmifinále. Zde Petr nejprve porazil francouzkého hráče Geuljanse poměrem 3:2, ve čtvrtfinále otočil zápas ze stavu 0:2 na 3:2 proti Slovinci Lukežičovi a stopku mu vystavil až Srb Čirić, se kterým prohrál ve vyrovnané koncovce pátého setu 3:2 a získal nakonec bronzovou medaili.

Skupina SM4 byla obsazená třemi českými zástupci. Byli jimi Filip Nacházel, Jiří Žák a Karel Zmrzlý. Filipu Nacházelovi se podařilo vyhrát základní skupinu a postopit do dalších bojů. Bohužel žádnému ze zbývajících hráčů se nepovedlo tento výsledek napodobit.

Ve vyřazovacích bojích nastoupil Filip ve čtvrtfinále proti taipejskému hráči Linovi, se kterým si poradil hladce 3:0. Bohužel indonéský hráč Astan byl již nad jeho síly a po prohře 1:3 mu připadla bronzová medaile.

Ve skupině SM5 jsme měli dva hráče a to Reného Tauše a Miloše Tesaře. Tito hráči skončili ve svých základních skupinách na 3. respektive 4. místě a do dalších bojů již nezasáhli.

Soutěže družstev se v Ostravě zúčastnilo rekordních osmnáct hráčů na vozíku z České Republiky. V kategorii TF5 nás reprezentovali Beáta Mentznerová a Spomenka Habětínková, které se v pětičlenné základní skupině umístili na posledním místě.

V soutěži TM1-2 nás reprezentovali Pavel Fiala a Milan Krejčí, kterým se nepodařilo postoupit ze základní skupiny. Dále nás v této kategorii reprezentovali Jiří Suchánek a Martin Zvolánek. Základní skupinu se jim podařilo vyhrát. Ve čtvrtfinále porazili italsko-chorvatskou dvojici Crosara – Vukovic. V semifinále ale bohužel nestačili na silný korejský tým a odváží si ze soutěže týmu bronzové medaile.

V TM3 nás reprezentovali tři týmy. Dvojicím Adámek-Suja a Melkus-Kebísek se nepodařilo postoupit se základní skupiny. Tým Svatoš-Holík skončili ve čtvrtfinále na irsko-italské dvojici Judge-Orsi.

V kategorii TM4 za český tým hráli Filip Nacházel a Jiří Žák. Postoupili za základní skupiny z druhého místa, když nejprve po vyrovnaných zápasech prohráli celkově ze Slováky 2:1 a následně bez problému porazili dvojici z Rumunska 2:0. Prohrou v semifinále 2:1 proti týmu z Indonésie se jim podařilo vybojovat bronzové medaile.

V nejméně postižené kategorii na vozíku TM5 nás reprezentovali také dvě dvojice René Tauš s Jaroslavem Hadravou a Miloš Tesař s Karlem Zmrzlým. Oba týmy skončili v základních skupinách.

Autor: Petr Svatoš – předseda STK

Výsledky stojící TP hráči

Jeden ze série kvalifikačních turnajů na PH do Tokia 2020. Kvalifikační období je od 1.1.2019 do 31.1.2020. Turnaje se za stojící (ČSTPS) zúčastnili: Petr Hnízdo (třída postižení 6) , Vít Špalek (8), Lukáš Maxa (8), David Půlpán (9), Honza Michal (10) a nový hráč Tibor Chmela, který byl zařazen do třídy 9.

Výsledky jednotlivci:

Petr Hnízdo – nepostup ze základní skupiny, po prohrách 0:3 na sety se soupeřem z Rumunska (Bobi Simon), z Japonska (Kazuki Shichino) a z Francie (Esteban Herrault)

Vít Špalek – nepostup ze základní skupiny, po prohrách 1:3 s Maďarem (Andras Csonka), 2:3 s Japoncem (Hideo Tamai) a 0:3 se Švédem (Axel Jensen Wallin)

Lukáš Maxa – nepostup ze základní skupiny, po prohrách 0:3 se soupeřem ze Slovenska (Richard Csejtey) a ze Španělska (Ricard Sabio Ruiz)

David Půlpán – postup ze základní skupiny, po výhrách 3:0 nad Němcem (Laurenz Fehling) a 3:1 nad Indonésanem (Kusnanto) a prohře 0:3 s Britem (Joshua Stacey), prohra 1:3 ve čtvrtfinále s Maďarem (Deszo Bereczki)

Tibor Chmela – postup ze základní skupiny, po skvělém výkonu, když porazil 3:1 Maďara (Barnabas Retter) a 3:0 Němce (Tobias Stiefel) a prohře 2:3 s pozdějším vítězem 9 třídy postižení Španělem (Juan Bautista Perez Gonzales), skreč ve čtvrtfinále s Britem (Joshua Stacey) ze zdravotních důvodů, které nakonec vyústily v operaci slepého střeva

Jan Michal – nepostup ze základní skupiny, prohrách 0:3 s Indonésanem (David Jacobs), Thajcem (Bunpot Sillapakong) a Francouzem (Benoit Grasset)

Výsledky družstva:

Petr Hnízdo/Conor Denis O Callaghan (IRL) – nepostup ze základní skupiny po prohrách 0:2 na zápasy proti soupeřům z Řecka, smíšenému družstvu Brita/Francouze a dalšímu smíšenému družstvu Švýcara/Ruse

Vít Špalek/Lukáš Maxa – nepostup ze základní skupiny po prohrách 0:2 na zápasy se soupeři ze Švédska, Velké Británie a se smíšeným družstvem z Thajska/Japonska

Půlpán/Chmela – družstvo odhlášeno z vážných zdravotních důvodů Tibora Chmely (viz výše, operace)

Michal – kvůli nenajití žádného spoluhráče do družstev se Jan Michal bohužel nemohl zúčastnit soutěže družstev

Autor: David Půlpán

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *