Češi v Eindhovenu jedenáctí

Český nároďák se ve dnech 15. – 19. srpna účastnil prestižního mezinárodního turnaje v nizozemském Eindhovenu. Turnaj v Nizozemsku je pro reprezentační tým posledním přípravným turnajem před kvalifikačním turnajem na ME 2020, organizovaném v říjnu v Praze. V konkurenci tuctu týmů z Nizozemska, Německa, Švýcarska, Itálie, Dánska, Španělska a Kanady se svěřenci Andrey Kuncové předvedli velmi dobře.

Na úvod turnaje zvítězili 6:1 proti Ruhr Rollers Essen. Poté je čekala dvojice elitních soupeřů a rozdíl v kvalitě byl znát. Češi prohráli s německými Black Knights Dreieich vysoko 0:12 a nestačili ani na Iron Cats Zürich ze Švýcarska. První turnajový den zakončili jasnou výhrou s Kanaďany 15:0.

Konkurence byla v Eindhovenu obrovská a český tým se po dalších dvou prohrách dostal do bojů o umístění. Tam je čekali italští Sharks Monza a s nimi i nejvyrovnanější zápas turnaje. Rozhodnutí přinesla za stavu 9:9 až devátá série nájezdů, kde byli bohužel úspěšnější Italové a poslali tak národní tým do boje o konečné 11. místo. Naši si v posledním zápase turnaje napravili chuť, když nad Ruhr Rollers Essen vyhráli 11:3. Díky za reprezentaci a budeme se těšit v říjnu v Praze!

Více informací a kompletní výsledkový servis naleznete zde.

Foto: Česká federace Powerchair Hockey

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *