Bernd Best Tournament 2019

Tři české týmy reprezentovaly v Německu!

Největší turnaj v ragby vozíčkářů na světě se znovu konal v Kolíně nad Rýnem od 12. do 14. dubna 2019. Již od roku 1999 nabízí soutěž týmům možnost utkat se, prokázat aktuální formu a změřit síly s hráči celého světa. Účastníci jsou rozděleni dle výkonnosti do čtyř skupin – Champions League (6 týmů), Professional League (6), Advanced League (8) a Basic League (12). Celkem se tedy do turnaje zapojí 32 týmů.  Češi se tradičního ragby podniku účastní pravidelně a ani letos se v početné konkurenci neztratili.

Ve třetí výkonnostní lize (Advanced) se druhý dubnový víkend představily hned 3 české celky. Prague Robots, Captains a The Gunners. V základní skupině hráli v českém derby Roboti proti Captains hned první zápas a podlehli Kapitánům 37:38. V souběžně hraném utkání rozstříleli the Gunners své soupeře Ulster Barbarians 39:19. V dalším zápase si Prague Robots napravili chuť, když porazili Wildboars 46:32. Captains ve druhém zápase prohráli, ale Gunners pokračovali na vítězné vlně a smetli i Alstersport e.V.

Ve třetích zápasech základní skupiny si Prague Robots připsali další těsnou prohru, která je poslala mimo medailové příčky. Nakonec po výhře a prohře skončili v Advanced League na 6. místě. Captains si po druhé výhře zahráli o účast ve finále. Cestu na vrchol jim znemožnili Falcons poměrem 29:42. Parádně hrajícím Gunners vystavili stopku v semifinále Bourgoin Dolphins, takže došlo na český souboj o bronz. V něm byli úspěšnější The Gunners a z Německa tak vezou domů třetí místo. Gratulujeme a děkujeme za reprezentaci!

Celkovým vítězem Advanced League se stali Falcons. Kompletní výsledkový přehled a vítěze jednotlivých výkonnostních lig naleznete zde.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *