Suchánek vybojoval ve Slovinsku bronz

Reprezentant ČSTPS ve stolním tenisu vozíčkářů Jiří Suchánek si z MS odváží bronzovou medaili a má tak již minimálně po jednom cenném kovu ze všech vrcholných sportovních turnajů - LPH (1), MS (1) a ME (4). Mistrovství zahájil pětisetovou bitvou s Janem Riapošem. Předseda Slovenského paralympijského výboru měl v utkání navrch a českého hráče udolal v poměru 3:2. Druhý zápas vyšel Jirkovi o poznání lépe. "Povedlo se, vyhrál jsem 3:1 a na skóre postoupil. Na konec jsem díky lepšímu poměru setů vyhrál skupinu a postoupil rovnou do osmičky. Mám tedy ráno volné kolo a v 18:00 hraji o medaili. Zatím nevím, jestli se Slovákem Ludrovským, nebo Srbem Perličem," komentoval Jiří svůj výkon proti brazilskému soupeři bezprostředně po utkání.

O medaili se nakonec úspěšně porval se slovenským hráčem, když zvítězil hladce 3:0 a do boje o finále mohl jít s jistotou bronzu. Do finále po těsné porážce bohužel nepostoupil, i přesto se mohl radovat z medaile. "Bronz je skvělý, ale jsem samozřejmě trochu zklamaný, že jsem nešel dál. Semifinále bylo vlastně stejně obsazené jako v Riu (LPH 2016, pozn. redaktor). Tam jsem na Lamiraulta opravdu neměl. Tady jo. A když jsem prohrával 0:2 na sety a 0:5 říkal jsem si, že je hotovo. Zkusil jsem ale zabrat a povedlo se a dokonce jsem dva sety vyhrál. V posledním mi utekl na 2:8. Vždy hraji do konce a povedlo se mi to ještě dotáhnout na 8:9. Bohužel jsem pak uspěchal úder a trefil pásku a míček šel ven. Poslední jsem pak zahrál prstem a sen se rozplynul. Finále bylo opravdu blízko. I tak jsem samozřejmě šťastný za bronz. Po zdravotní stránce jsem na turnaj odjížděl v neúplné pohodě. Věděl jsem, že o to lepší musím mít psychiku. A to u mě rozhodlo. Myslím, že jsem ostudu neudělal. Medaili z MS v mé skupině postižení byla naposledy v roce 1998," hodnotil své napínavé poslední vystoupení na MS samotný Jirka na naší facebookové stránce.

K parádnímu výkonu gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci!