Ve dnech 16. – 19. května 2013 se ve Sportovním areálu TJ Ostrava na Varenské ulici sešli nejlepší stolní tenisté na vozíku z celé České republiky. Konal se zde 19. ročník Mistrovství ČR jednotlivců a dvoučlenných družstev ve stolním tenise vozíčkářů, nad nímž převzala záštitu náměstkyně hejtmana Moravskoslezského kraje Mgr. Věra Palková. Je pravdou, že chyběli dva momentálně asi nejlepší hráči u nás, René Tauš a Jaroslav Hadrava, ale o to víc se čekalo, jak se ostatní poperou o mistrovské tituly.

 

 

Slavnostní zahájení proběhlo za účasti zástupců sponzorů, pár úvodních slov pronesl Mgr. David Pavliska z Moravskoslezského krajského úřadu, oddělení sporu a mládeže. Dále promluvil Tomáš Kuřec, místostarosta Městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz. Nakonec si vzal slovo pan Ing. Tomáš Staníček, výkonný a technický ředitel TJ Ostrava, který oficiálně mistrovství zahájil.

Pak už se rozehrály souboje, nejdřív byly rozehrány soutěže jednotlivců ženy, para muži a muži kvadru. V soutěži muži kvadru nedošlo k žádnému překvapení, první místo si vybojoval bez porážky Jirka Suchánek z SKST Liberec, na druhém místě skončil Martin Zvolánek, v době mistrovství bez oddílové příslušnosti a na 3. místě Tomáš Přibyl, opět z SKST Liberec. To v soutěži muži para nebylo o pořádné překvapení nouze. Stylu hry i pálce Honzy Suji nejdřív podlehl Vladimír Kadlík a potom i Karel Zmrzlý. Honza Mrázek na něj sice vyzrál, ale podlehl Jirku Žákovi a Luboši Trčkovi a ten se díky této výhře stal mistrem republiky v soutěži muži para. Nutno dodat že to nebyl jeho poslední titul, letošní mistrovství patřilo jemu. Na druhém místě teda skončil Honza Mrázek z SKV Praha. A třetí místo nakonec díky vzájemným zápasům mezi dvanácti bodovými hráči získal Jan Suja z TJ Invaclub Loštice. Mezi ženami je už ustálená čtveřice hráček, u nichž jde hlavně o to, jak si rozdělí stupně vítězů. Letos se mistryní republiky bez porážky stala Spomenka Habětínková z SKV Pardubice Nezlomeni, na druhém místě skončila Beáta Mentznerová z domácího SKV Ostrava a třetí Markéta Páralová z TJ Invaclub Loštice.

Dvouhra Open znamenala další titul pro Lubomíra Trčku z SKV Ostrava. Ten porazil ve finále Jirku Žáka z SK Moravia Brno a třetí místo vybojoval v souboji s Honzou Mrázkem Karel Zmrzlý, také z Brna. Družstva Open a další titul pro Luboše Trčku, který vybojoval spolu s Honzou Mrázkem. Ve finále na ně nestačili liberečáci Jirka Suchánek s Tomášem Přibylem. V zápase o třetí místo byla lepší dvojice Petr Svatoš z TJ Sokol Lhůta s Jirkou Žákem, kteří porazili brňáky Vláďu Kadlíka a Karla Zmrzlého. Poslední soutěží byla čtyřhra Open, která se nakonec hrála na dvě porážky, což trošku zamíchalo s konečným pořadím. O tom že vyhráli Vladimír Kadlík s Karlem Zmrzlým z SK Moravia Brno nebylo pochyb. Druhé místo si v dodatečných soubojích vybojovali Petr Svatoš s Jirkou Žákem a na třetím místě skončili Luboš Trčka s Honzou Mrázkem. Ti se opravným pavoukem dostali až k medaili. Pro již vícekrát zmíněného Luboše Trčku to znamenalo čtvrtou medaili.

Všichni organizátoři se snažili, aby mistrovství proběhlo co nejlépe, což se snad podařilo a všichni se už těší na příští, jubilejní 20. ročník.

 

Radek Skyba M: 603 162 933, E: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

 

file icon doc Výsledky MČR 2013 ve stolním tenisu