Captains překvapili, Eagles zklamali

V pořadí druhé ligové kolo vozíčkářského ragby se konalo 26. května v Malých Svatoňovicích nedaleko Trutnova. Hned v úvodu se Captains postarali o překvapení, když jasně přehráli Sitting Eagles 58:35. Kapitáni tak Orlům vrátili porážku z prvního kola a slavili historicky první výhru v boji o Český pohár pro vítěze ligy.

Následoval urputný boj Lions Ostrava proti Prague Robots. Kdo čekal jasnou výhru ostravských ragbistů, byl překvapen vyrovnanou hrou. Lvi však těžili z vytrvalosti a nakonec dotáhli zápas do vítězného konce poměrem 42:37. Poražení Robots si oddechli hodinu, aby nastoupili proti dobře naladěným Captains. Roboti na sobě únavu z předchozího zápasu nedali znát a Kapitánům vzali vítr z plachet hned v úvodu. I díky výkonu Valtra Rönische v roli hráče 1 (hráče, který vozí míč, pozn. redaktor) mohli Roboti slavit vítězství 50:45.

Výherci prvního kola Sitting Eagles tentokrát zklamali. Zatímco v úvodním kole jasně dominovali, v tom druhém si po prohře s Captains připsali i druhou nad Lions Ostrava v poměru 41:46. Ovšem síly, které ostravským Lvům vzal zápas se Sitting Eagles, jim chyběly proti odpočatým Captains, kteří výhody herního systému využili naplno. Své soupeře jasně přehráli 60:42. Sitting Eagles si spravili chuť v posledním zápase proti Prague Robots. Od začátku Roboty nepouštěli k míči a dávali jim tak minimum prostoru pro útok. Jednostranný zápas pak nekompromisní hrou dovedli k jasnému vítězství 51:38. Třetí kolo ligy čeká hráče 16. června v Praze.

Foto: Lucie Moravcová

Aktualizováno (Středa, 06 Červen 2018 23:52)