Development reprezentace v Großwallstadtu vybojovala bronz

Na pětihodinovou cestu auty se vydali čeští ragbisté na vozíku v pátek 13.4., aby se v německém městečku Großwallstadt mohli účastnit víkendového Development Cupu. Turnaje, který je určen zejména začínajícím hráčům a nově formovaným družstvům. Dává tak příležitost národním výběrům zapracovat do týmu reprezentační nováčky, kterým účast na mezinárodním poli přináší cenné zkušenosti. Češi do Německa vzali hned 2 repre benjamínky, aby tak doplnili ostřílenou a mezinárodně zkušenou sestavu v čele s Jiřím "Plešounem" Pleškem. Ten na turnaji působil zároveň jako trenér.

Development Cupu se kromě reprezentací ČR a Německa účastnili také Izraelci, kteří přiletěli v sestavě téměř odpovídající úrovni reprezentačního "A" týmu. Turnajovou čtveřici doplnil tým sestavený z hráčů německé ligy působících v okolí Großwallstadtu. Jako první proti domácímu reprezentačnímu týmu vyrukovali právě Češi. Strategie českého celku byla od začátku přizpůsobená duchu turnaje, rychle se střídalo a každý se do zápasu alespoň na chvíli dostal. Výsledek bitvy tomu odpovídal, když česká reprezentace domácím podlehla o 8 gólů v poměru 55:47. V dalším zápase Izraelci, kteří jsou také zařazeni do ragbyové evropské zóny, nestačili na druhý německý tým Rheinland Pfalz Auswahl a prohráli 46:56. Jediný neevropský tým turnaje si ale hned vzápětí spravil chuť přesvědčivým vítězstvím nad německou reprezentací 65:52.

Češi svůj druhý zápas odehráli podobně jako ten první a Němci potvrzovali svou kvalitu. Rheinland Pfalz Auswahl přehráli Čechy v posledním sobotním klání jasně 55:44. V neděli dopoledne se dohrávala první část turnaje a českému týmu se ani na potřetí nepodařilo vyhrát. Izraelci zvítězili 50:37 a odsunuli Čechy definitivně na 4. místo. Německé derby vyznělo lépe pro domácí reprezentační celek a následná minitabulka, kde hned 3 týmy měly po dvou výhrách, určila, že finále budou hrát Rheinland Pfalz Auswahl s Izraelci. Ještě předtím ale měla proběhnout bitva o třetí místo jako repríza prvního utkání v turnaji. Tentokrát, zejména díky zlepšenému individuálnímu výkonu českých hráčů, vyzněla lépe pro naší reprezentaci a z Development Cupu nakonec bereme 3. místo. I když je nutné zmínit, že o body a umístění tady tak úplně nešlo.

"Development Cup 2018 byl skvělou příležitostí, abychom vyzkoušeli nové hráče, pro nově budující se tým české reprezentace. Pro dva hráče to byla první zkušenost se zahraničním ragby. Na hráčích bylo vidět, že zápas od zápasu se lepšili a lépe chápali taktiku hry. Turnaj splnil naše očekávání, aby si všichni hráči zahráli a nabrali nové zkušenosti," hodnotí české vystoupení v Německu Jiří Pleško, který se turnajové role hrajícího trenéra zhostil bravurně.

V současné době se hráči připravují na květnové první kolo letošního ročníku ragbyové ligy v Praze.

Aktualizováno (Neděle, 22 Duben 2018 17:41)