Dvacátou Rugbymanii ovládli Francouzi

Blue Link Team zvítězil v první lize, Lions from Zion v druhé

Dvacátý ročník turnaje v ragby vozíčkářů Rugbymania 2018  se konal od 15. do 17. listopadu a hostil celkem 13 týmů z Kanady, Švédska, Francie, Izraele, Polska, Maďarska, Švýcarska, Brazílie i Německa. Mezi elitou světového ragby vozíčkářů se představili i Češi. Soutěž je rozdělena do dvou lig podle výkonnosti. Domácí barvy hájili v první lize Prague Robots, kteří skončili na 7. místě. V druhé lize pak čeští hráči působili v týmech Gunners a Captains. Ve sportovní hale Jedenáctka na Chodově pak hostující celky potvrdili svou kvalitu. Francouzi turnaj vyhráli, když ve finále zdolali Švédsko. „Každoročně je to skvělá zkušenost, turnaj je velmi dobře organizovaný. Nejlepším zážitkem je pro mě výhra nad Švédy,“ hodnotí sportovní klání Cristohphe Salegui, zkušený francouzský ragbista, pro kterého to byla letos už třetí Rugbymania.

Druhá liga, která se v pátek hrála v hale TJ Bohemians na Hagiboru, skončila vítězně pro hráče Izraele. Polští Four Kings Warsaw obsadili stříbrnou pozici a Fighting Snakes ze Švýcarska berou z druhé ligy bronz. Čeští zástupci se seřadili na opačné straně výsledkového spektra, když Captains brali páté a Gunners šesté místo. „Tenhle turnaj je na úrovni světové třídy, rádi se sem rok co rok vracíme,“ chválí organizátory Kanaďan Trevor Hirschfield. Možná i proto se českým týmům na domácí půdě v Rugbymanii výsledkově příliš nedaří, hráči turnaj berou jako obrovskou zkušenost i příležitost.

Prague Robots a ČSTPS děkují provozovatelům Haly 11 a haly Hagibor. Dále pak Clarion Congres Hotelu zaubytování i zázemí a v neposlední řadě také studentům IMAPA za pomoc při organizaci turnaje. Děkujeme všem za účast a těšíme se v roce 2019 na XXI. Rugbymania!