POHÁREK 2019 otevřel Česko-slovenský pohár

XVII. Pohárek letos poprvé v kalendáři World Para Swimming

Krytý bazén Sokolov hostil 6. dubna 128 plavců z 16 klubů na XVII. POHÁRKU. Závod byl prvním kolem Česko-slovenského poháru v para plavání 2019 a měl premiéru i v kalendáři World Para Swimming. To znamenalo, že se výkony plavců s mezinárodní klasifikací započítávaly do světových tabulek. Jedním z takových plavců byl i Arnošt Petráček z PARA PLAVÁNÍ PRAHA, který v disciplíně 50 m znak časem 00:42,76 zaplaval nový světový rekord na krátkém bazénu!

Letos se soutěžilo v rozplavbách přímo na čas a na rozdíl od předchozích dvou ročníků se nekonaly finálové souboje. V Grandhotelu AMBASSADOR tak na slavnostním večeru zůstala vyhlašována soutěž družstev a tradiční dvojboj, do kterého se započítávají každému plavci dva nejlepší individuální výkony. Kategorii Nejmladších žáků ovládla těsně o pouhé 3 body Alyssa Mae Melvin (PARA PLAVÁNÍ PRAHA) před týmovou kolegyní Nelou Zdenkou Kuiper. Pražskou dvojici doplnil na stupních vítězů Matěj Staša z domácího klubu SK KONTAKT KARLOVY VARY.

V kategorii Žáků zvítězil suverénně David Kratochvíl z plaveckého klubu Tachov. Stříbro si na Slovensko odvezla Alžběta Kubová a bronz bral ostravský Jakub Vaněk. Mezi Juniory se prosadili pražští para plavci, když se na prvních třech místech seřadili Jonáš Kešnar, Anežka Floriánková a Petr Frýba. Celkově pak v kategorii Open zvítězil rekordman Petráček, následovaný Kešnarem a Floriánkovou. Na nepopulární bramborové příčce skončila o 7 bodů karlovarská paralympionička z Ria Vendula Dušková.

Soutěž družstev vyhrálo PARA PLAVÁNÍ PRAHA před domácím týmem. Třetí místo vyplavali borci z SK KONTAKT BRNO. Kompletní výsledky naleznete na zde.