MČR v plavání tělesně postižených již po dvacáté druhé

V sobotu 3. června 2017 se v Brně na Městském plaveckém stadionu Lužánky uskutečnilo již 22. mistrovství ČR v plavání tělesně postižených. Závod, který pořádal SK KONTAKT BRNO ve spolupráci s Plaveckou akademií bez bariér KONTAKTU bB, byl otevřen i plavcům s mentálním a zrakovým postižením. Na start se v moravské metropoli postavilo 124 plavců z 18 klubů z pěti zemí. Kromě Čechů a Slováků startovní pole rozšířili závodníci z Polska, Rakouska a Ruska. Závody byly zařazeny do kalendáře World Para Swimming, a umožňovaly tak plavcům zaplavat limity pro mistrovství světa v plavání handicapovaných, které se bude konat na přelomu září a října v Mexico City. Zároveň bylo MČR také druhým závodem letošního ročníku Českého poháru.

V obohacené mezinárodní konkurenci se mezi muži nejlépe dařilo Jonáši Kešnárovi, co do počtu získaných cenných kovů. Mladý plavec vybojoval 4 zlaté a 2 stříbrné medaile. Neméně úspěšný byl také Tadeáš Strašík, plavec SK KONTAKT PRAHA, který si z Brna odvezl 5 cenných kovů. Paralympijský vítěz z Ria Petráček vyplaval 3 zlaté medaile. Mezi ženami se blýskly vedle domácích i cizinky. Slovenka Blattnerová má 5 medailí a Anna Krivshina si zpět do Ruska veze zlatý hattrick. Češky se v této konkurenci ale také neztratily. Paralympijské reprezentantky z Ria a členky nastupující plavecké generace Vendula Dušková (SK KONTAKT KARLOVY VARY) a Anežka Floriánková (SK KONTAKT PRAHA) si vyplavaly obě po čtyřech medailových umístěních. Dušková čtyřikrát zvítězila a její mladší reprezentační kolegyně získala 3 stříbrné a 1 zlatou. Anežka Floriánková svými výkony zvítězila ve dvojboji (součtu dvou nejlepších výsledků) Českého poháru v kategorii Junioři a celkově obsadila v kategorii Open bronzovou příčku.

Celkem se ve dvou půldnech odplavalo 502 startů a 21 štafet. Právě štafetové závody takřka suverénně ovládli pražští plavci. Kompletní výsledkový přehled MČR naleznete na http://mcr-brno.weebly.com/

Aktualizováno (Pátek, 16 Červen 2017 09:47)