Plavecká špička handicapovaných znovu v Brně!

V sobotu 2. června 2018 se v moravské metropoli na Městském plaveckém stadionu Lužánky uskutečnilo znovu po roce Mistrovství ČR v plavání tělesně postižených. 23. ročník závodu pořádal SK KONTAKT BRNO ve spolupráci s Plaveckou akademií bez bariér KONTAKTU bB a se záštitou ČSTPS. Mítink, který byl druhým podnikem letošní série Českého poháru, byl otevřen i plavcům s mentálním a zrakovým postižením. Na start se v Brně postavilo 135 plavců z 19 sportovních klubů. Kromě Čechů a Slováků přijeli bojovat o medaile Rakušané, Chorvaté i jeden plavec z Bosny a Hercegoviny. Závody byly zařazeny do kalendáře World Para Swimming a umožňovaly tak plavcům zaplavat limity pro mistrovství Evropy v plavání handicapovaných, které se bude konat v srpnu v irském Dublinu.

Do výsledkové listiny se nejvýrazněji zapsal Tadeáš Strašík z SK KONTAKT PRAHA, když hned osmkrát vystoupal na medailové pódium. Jeho 4 stříbrné a jedna bronzová podtrhnuté zlatým hattrickem z něj dělají medailově nejúspěšnějšího plavce letošního MČR. Třemi zlatými se mohou pyšnit i paralympionici Dušková a Petráček, vítěz kategorie Open, přičemž karlovarská plavkyně má ještě o jedno vítězství v disciplínách navíc a celkové třetí místo. Strašíkův oddílový kolega Jonáš Kešnar se kromě tří zlatých blýskl stříbrem i bronzem. Mezi ženami měly opět silné zastoupení Slovenky. Tradiční úspěšné trio Petrikovičová-Blattnerová-Chudá doplnily Alžběta Kubová, Jadranka Marič a Vislana Izhovská. Celkem si Slovenky z Brna odváží 5 zlatých, 6 stříbrných a 5 bronzových medailí, tedy skoro polovinu cenných kovů z ženských disciplín.

Pražské štafety pomohly svému týmu ovládnout soutěž družstev před SK KONTAKT KARLOVY VARY. Fotogalerie k dispozici zde a kompletní výsledky jsou k dispozici na stránkách KONTAKTU bB zde.

Foto: SK KONTAKT BRNO

Aktualizováno (Sobota, 07 Červenec 2018 00:14)