Vozíčkáři Bohuslav Hůlka, Boris Dvorský a Jana Kosťová z SKV Praha spolu s nehendikepovaným doprovodem manželů Forstových, Mirka Slováka a Pavla Dudíka zahájili v půlce dubna sezónu trail orienteeringu ve Švédsku.

V náročném a pro nás netradičním terénu švédského pobřeží v okolí Kristianstadu si prověřili své schopnosti v jednom nočním a dvou denních závodech a změřili síly se švédskou elitou. Dařilo se zejména Mirkovi Slovákovi, který se v našlapané elitní třídě švédského trail-o neustále pohyboval v první třetině startovní listiny a svými velmi dobrými výkony si tak vybojoval nominaci do Francie na letošní MS (závody ve Švédsku byly pro české závodníky závody nominačními).

Vozíčkáři takového úspěchu nedosahovali, nejlépe se umisťoval Bohuslav Hůlka. Je však třeba poznamenat, že se vzhledem k počtu „odběhaných“ závodů za rok a zkušenostem nemůžeme naprosto srovnávat se švédskými závodníky a je pro nás úspěchem už jen skutečnost, že jsme se mezi Švédy neztratili úplně! Švédské závody jsou pro český trail orienteering jednou z nejlepších zkušeností a tréninků.

Uvidíme, zda se tento rázný rozjezd projeví na nadcházejících velikonočních závodech v Kozlech u České Lípy, prvním závodě Českého poháru a hned také mezinárodním mistrovstvím České republiky v trail orienteeringu.