Rýmařovská dvoudráha přívítala českou elitu

Kuželkářský klub Jiskra Rýmařov pořádal na domácí půdě 8. prosince MČR ČSTPS v kuželkách. Kvalifikovali se hráči, kteří v letošním roce absolvovali alespoň 5 ze 7 turnajů Českého poháru. Body z Českého poháru se nezapočítávaly, a tak měli všichni teoreticky stejnou šanci na titul. Kategorie LP1 muži měla jasného favorita, byl jím domácí Jiří Polášek. Plné měl nejlepší a i dorážka se mu povedla. Navíc ani jednou nechyboval a výkon 418 poražených kuželek znamenal mistrovský titul. Boj o druhou příčku byl zcela ve znamení Kumstáta z KK Blansko a Kašpara z Kuželek Horní Benešov. Druhý jmenovaný měl sice o 9 kuželek lepší plné, ale Kumstát zcela dominoval v dorážce a bral stříbro.

V kategorii LP 2 muži zvítězil Jan Šmerda z KK Blansko, když o 12 kuželek přehrál domácího Ivo Mrhala. Mezi ženami s těžším handicapem obhájila loňský titul Jarmila Horáková z Kuželek Horní Benešov za 284 poražených kuželek. Stříbro získala Ilona Dědková z Opavy a bronz vybojovala Marie Illíková též z Opavy až v rozhozu s Marií Majarovou. Kategorii LP ženy ovládla zaslouženě Radmila Pastvová z Baníku Ostrava. Druhou příčku obsadila dobrým výkonem Marta Špačková. Bronz si do Horního Benešova odvezla Jana Kašparová.

Muži s těžším handicapem (TP) byli svědky zřejmě posledního vystoupení domácího dlouholetého šampiona Zdeňka Dočkálka. Zdravotní stav mu již nedovoluje pokračovat v kariéře a rozloučil se stylově. I letos získal mistrovský titul a porazil svého největšího soupeře Lubomíra Červinku. Posledními oceněnými byli Kuželkáři roku 2018 - Jarmila Horáková a Jiří Polášek.