V sobotu 24. července 2010 na SPŠ Zlín, proběhlo 3. kolo České Electric Wheelchair Hockey ligy 2010.Po slavnostním zahájení a přivítání všech týmů, nastoupili proti sobě týmy Rejnoci Zlín a Tigers Jánské Lázně. Domácí, kteří měli v přípravě velké problémy, se jen těžce rozehrávali a na jeho soupeřích byla vidět větší sehranost a zkušenost. Tento zápas skončil vítězstvím Tigers 13:0.Jako druzí se střetli dva Pražské týmy EWSC Jaguars a Cavaliers. Utkání bylo ze začátku dosti vyrovnané, ale nakonec se štěstí přiklonilo na stranu Cavaliers 7:3. Tým Rejnoků si nejvíce dával naději proti EWSC Jaguars Praha. Na domácím týmu bylo vidět odhodlání a nasazení do hry. Toto ještě více vzrostlo po první brance, kterou střelila Jiřina Hladíková. Přes všechnu snahu skončilo toto utkání domácích porážkou 5:1.

 

Nejkrásnější zápas přítomným nabídl souboj Cavaliers Praha a Tigers Janské Lázně. Závěr zápasu lépe zvládli Pražané a zaslouženě zvítězili 4:3. Proti tomuto silnému týmu Cavaliers nastoupili naši Rejnoci. „Gauč“ Tomáš Kramný poslal do hry „nováčky“ aby získali zkušenosti a ostříleli se ve hře a soupeř byl hoden svého jména. Cavaliers vyhráli v tréninkovém tempu nad Rejnoky 6:0, když největší šanci na skórování za Rejnoky měl domácí benjamínek Kája Vaculík při penaltovém nájezdu. Jako poslední nastoupili proti sobě dvě družstva „ šelem“ Jaguars a Tigers v přímém souboji o druhé místo v turnaji. Tigers vytasili své drápy a porazili Jaguars 8:2.

Vítězem zlínského turnaje se po zásluze stali pražští kavalíři, kteří si takto již před závěrečným ligovým kolem zajistili titul mistrů ČR za letošní rok. Druhé místo obsadil tým Tigers Janské Lázně, třetí EWSC Jaguars Praha a na čtvrtém místě skončil tým Rejnoků Zlín.

 

Po vyhlášení vítězů byly uděleny i individuální ceny:

Nejlepší hráč s H-stickem: Jana Stárková. EWSC Jaguars Praha

Nejlepší hráč s T-stickem: Jiří Táborský, Cavaliers Praha

Nejlepší brankář: Ondřej Tomeš, Tigers Janské Lázně

Nejužitečnější hráč: Karel Vaculík, EWH Rejnoci

 

Závěrečné poděkování patřilo všem, kteří se podíleli na přípravě tohoto turnaje,časomíře za spolupráci z rozhodčími,asistenci hráčů a všem zúčastněným týmům. Zvlášť patří poděkování největšímu donátorovi turnaje – Statutárnímu městu Zlín.

Tento sport si jistě zaslouží pozornost nejen diváků, ale i sponzorů.

Mnoho zdaru a úspěchů!

 

Autor: „Knemarka“ Marcela Knedlová
Zdroj: www.cfewh.cz