Ve dnech 18. - 19. 3. 2011 proběhl v Praze již druhý ročník turnaje ve florbalu na elektrických vozících (EWH) Prague Cup, pořádaný týmem EWSC Jaguars Praha. Turnaje se zúčastnily týmy z Belgie, Česka, Itálie, Německa, Nizozemí a ze Slovinska. Hráči přijeli do Prahy už ve čtvrtek 17. 3. a ubytovali se na internátech škol při Jedličkově ústavu. Celé sportovní klání se odehrálo ve Sportovní hale Radotín, což je zcela nová, krásná a bezbariérově přístupná hala. Týmů bylo celkem sedm a tak byla vytvořena jedna skupina, kde hrál každý s každým.

 

První sportovní den byl tedy velmi náročný. Pořadí týmů po prvním dni bylo následující: 1. Torpedo Ladenburg (Něměcko), 2. Dream Team H.C. Milano (Itálie), 3. RHODIE Belgium (Belgie), 4. Cavaliers Praha (ČR), 5. BISO´65 (Nizozemí), 6. Trouble Makers (Slovinsko), 7. EWSC Jaguars Praha (ČR).

Druhý den nás čekaly zápasy Play-off o konečné 5. - 7. místo, semifinále a finále. Do finále se probojoval tým Torpedo Ladenburg a Dream Team H.C. Milano. Utkání bylo napínavé a na mezinárodní úrovni, neboť hráči z obou týmů byli na reprezentačních soupiskách své země a jejich týmy se umístily na předních místech na minulém Mistrovství světa. Nakonec vyhrál tým Torpedo Ladenburg skórem 3:1 a mohl tak oslavovat další ze svých mnoha titulů.

Slavnostní závěrečné vyhlášení se konalo ve výškové budově City Tower na Pankráci. Celkové výsledky se už od výsledků po základním kole nezměnily. Individuální ceny získali: Paul Emmering z týmu Torpedo Ladenburg (nejlepší střelec), Pim Boon z týmu BISO´65 (nejlepší hráč s T-stickou) a Jana Stárková z týmu EWSC Jaguars Praha (nejlepší gólman). Pak už následoval jen závěrečný raut, oslavy a loučení. Doufáme, že se všem účastníkům na našem turnaji líbilo a že přijedou rádi na další ročníky.

Všem, kdo nám s realizací pomáhali, děkujeme. Děkujeme našim partnerům Městské policii Praha i našim sponzorům: RWE, IDnes a bytyihned.cz.

Mgr. Iva Zemková

EWSC Jaguars Praha