Dva české týmy na PPO, Stárková nejlepší brankářkou turnaje

Prague Powerchair Open je klubový mezinárodní turnaj v powerchair hockey. Letošního devátého ročníku se účastnilo 9 evropských týmů, včetně pořádajících New Cavaliers Praha, kteří v pražské hale Na Třebešíně od 27. do 28. října změřili síly s evropskou powerchair špičkou. Na turnaji nechyběl ani druhý český zástupce, úřadující mistr domácí ligy, Jaguars Praha. Českým týmům se ale příliš nedařilo.

Kavalírům se podařilo zvítězit z osmi zápasů ve skupině jen jednou. Poměrem 5:1 porazili nizozemský tým GP Bulls a nejvyrovnanějším zápasem pro ně bylo české derby, kde ale polehli Jaguárům 2:4. Jaguars se ukázali v daleko lepší formě a kromě výher nad Cavaliers a GP Bulls dokázali dvakrát remizovat. Nejdříve 3:3 proti smíšenému německému týmu a později poměrem 2:2 s finským týmem Haukiputaan Heitto. Některé z celkem 4 proher Jaguars byly těsné o pouhý gól. Dobrý výkon Jaguars ve skupině nakonec stačil na boj o páté místo, ve kterém podlehli italským ASD Dolphins Ancona H.C. celkem jasně 1:4.

Celý turnaj vyhráli Iron Cats ze Švýcarska, když ve finále udolali Alma Madracs Udine 3:2. Jana Stárková obdržela cenu pro nejlepšího brankáře, Jiří Táborský z týmu New Cavaliers byl oceněn jako fair play hráč. Kompletní výsledky turnaje naleznete v dokumentu pod článkem.

file icon pdf Výsledky PPO 2018

Foto: Flor-in