Indiáni budou poprvé v historii bojovat o zlato, Jaguáři stále bez porážky!

Třetí dubnovou sobotu se v Praze opět sešli florbalisté na elektrických vozících, aby ve sportovní hale VŠE Na Třebešíně bojovali o poslední body do tabulky základní části ligy. Hned v prvním sobotním utkání mezi New Cavaliers a SK Indians šlo o hodně. Vždyť kdyby se Kavalírům povedlo vyhrát o 6 branek, což nebylo vzhledem k výsledku 6:2 z minulého kola úplně scifi, tak by Indiány ze západu Čech v tabulce přeskočili. Jenže plzeňští borci byli proti a své pražské soupeře přejeli rozdílem třídy 15:5. Absence hráčských opor Kavalírů byla silně znát, když prohráli i pražské derby s Jaguars podobným rozdílem 2:17.

Jaguáři tedy za celou sezónu nepoznali přemožitele, především zásluhou nyní již 100 gólového střelce Stanislava Cimpy. Jaguars i díky jeho výkonu v posledním ligovém kole přidali kromě výhry v derby další body do tabulky demolicí Red Dragons 28:0 a jasným vítězstvím 8:0 nad SK Indians Plzeň. Do finále jdou s plným počtem 36 bodů a tak trochu zrcadlí své kolegy z Českých Budějovic na mechanických vozících, kteří jsou ve své soutěži podobně suverénní. V letošním play off  ale oproti zavedené tradici tentokrát Jaguáři nevyzvou své pražské kolegy Kavalíry, jak tomu bylo v posledních letech, nýbrž právě Indiány z Plzně. Ti celoročně prokazují vzestup kvality herního projevu, posílili hráčský kádr a obměnili sportovní vozíky. I přesto, že SK Indians Plzeň zatím s Jaguars Praha nevyhráli, v play off jim rozhodně nedají nic zadarmo.

Souboj o konečné třetí místo čeká New Cavaliers a Red Dragons. Druzí jmenovaní v tomto boji nemají co ztratit a mohou 26. května na Třebešíně jen překvapit. Kompletní výsledky kola jsou k dispozici na http://www.powerchairhockey.cz/ceska-liga/harmonogram