Jaguáři dominují, Plzeň na vzestupu

Už dvě kola má za sebou letošní ročník ligy Powerchair hokeje. V obou kolech jasně dominovali Jaguáři a připsali si plný zisk 18 bodů, ale oproti obvyklým výsledkům překvapivě zabrali Indiáni z Plzně. Tým ze západu Čech, který v lize pravidelně okupoval bronzovou příčku, se nyní zlepšeným herním projevem a posílením kádru pevně usídlil na druhém místě tabulky základní části a jen porážky s Jaguáry ho zatím připravily o body.

Nastavený trend a stoupající formu Indians potvrdili v domácím prostředí 11.11., když po jasných výhrách nad New Cavaliers 12:4 a Red Dragons dokonce 13:1 podlehli jen loňským vítězům ligy Jaguars v poměru 3:7. Zřejmě dochází k zajímavé proměně české Powerchair hockey scény, kde doposud nejatraktivnějšími zápasy byla derby mezi Jaguars a New Cavaliers. Jejich další střetnutí v Plzni vyznělo daleko lépe pro Jaguáry, kteří hladce zvítězili 14:3. K výsledku ovšem nutno dodat, že Kavalírům chyběli v kádru klíčoví hráči, tudíž byl tým celkově oslabený.

Red Dragons se herně ani výsledkově příliš nepředvedli a od Jaguars dostali 24 gólů. Sami skórovali jen jednou a rozdíl 23 branek je jejich dosavadní nejvyšší prohrou v tomto ročníku ligy. Situace v kádru týmu navíc rozhodně nenahrává budoucím vyhlídkám na zlepšení.

Kavalíři se v následujícím březnovém kole budou snažit zvrátit nepříznivé výsledky a konečně obrat Indiány z Plzně o cenné body. Celkové výsledky, tabulku a sestavy jednotlivých týmu naleznete na http://www.powerchairhockey.cz/

Aktualizováno (Úterý, 14 Listopad 2017 15:54)