Ligové kolo v Českých Budějovicích pro domácí úspěchem

Jihočeské město se stalo během prodlouženého víkendu 18.-19. 11. dějištěm čtvrtého ligového kola České extraligy florbalu vozíčkářů. Domácí tým potvrzuje výbornou formu a po třech vítězstvích získal do tabulky základní části ligy dalších 9 bodů. Naopak se nedařilo Brňanům, kteří svými výkony o víkendu neuhráli ani bod a nevyhráli tak zatím žádný ze svých osmi letošních ligových zápasů. Celkově se v sobotu i v neděli odehrálo každý den po čtyřech zápasech.

V sobotu zahájili kolo již zmiňovaní Bulldogs Brno prohrou s Meteorem Plzeň 3:5. Po nich Tatran Střešovice vyválčil díky rozhodujícímu nájezdu Zdeňka Krupičky o bod navíc ze zápasu s polským Wheel Wolf Sosnowiec. Poláci pak brněnským nadělili pět gólů a Buldoky k ničemu nepustili. Poslední sobotní zápas nabídl souboj úřadujících mistrů extraligy a plzeňských florbalistů. V utkání měli jasně navrch domácí a SKH METEOR Plzeň tak vyprovodili gólovou kanonádou 9:2.

Nedělní klání odstartovali Štíři výhrou 4:1 nad polským týmem, aby poté následovala další gólová přehlídka, tentokrát v podání Tatranu Střešovice, který smetl Bulldogs Brno 9:0. To ještě zdaleka nebylo všechno, protože polští Wheel Wolf nastříleli Plzni 17 branek a soupeři povolili pouze dva góly. Gólově bohaté kolo uzavřeli Štíři výhrou 3:1 ve vyrovnaném zápase s Tatranem Střešovice. První polovina ligy je tedy za námi, florbalisté se znovu sejdou v březnu 2018 v Kadani.

Kompletní výsledky naleznete na http://www.florbalvozickaru.cz/index.php/liga