Dominance Jihočechů pokračuje!

FBC Štíři České Budějovice zvítězili ve florbalovém finále 43. ročníku Malmö Open nad Nacka HI. Jihočeši byli na turnaji počtvrté a vždy se dostali do finále. Letos se jim nad tradičním severským soupeřem podařilo zvítězit v poměru 2:1, když oba góly českého týmu vstřelil kapitán Zbyněk Sýkora. Asistencí se na výhře Štírů podílel i mladý forward Adam Šimonek. „Poslední dva zápasy, tedy semifinále a finále, byly opravdu těžké. S Göteborgem jsme prohrávali 0:2 a dokázali jsme to otočit, s Nackou to byl vyrovnaný zápas jako vždycky a jsem rád, že jsme ho zvládli,“ glosuje českobudějovický útočník cestu svého týmu k titulu. „Je to pro nás velký úspěch a potvrzení formy, kterou jsme celý turnaj předváděli,“ přidává k hodnocení turnaje obránce Štírů Ivan Nestával.

Český mistr výhrou ve Švédsku potvrdil svou současnou takřka světovou dominanci na klubové úrovni. Budějovičtí florbalisté vyhrávají v české extralize, na Prague Wheel Open a nyní i v Malmö. „Udělali jsme první krok k tomu, abychom všechny 3 soutěže vyhráli v jednom kalendářním roce, to se ještě žádnému klubu nepodařilo,“ popisuje Šimonek ambice Štírů v letošním play off a na pražském PWO.

Do All star pětky turnaje byl společně s Nestávalem a hráčem SKV ComAp Team Františkem Synkem zvolen právě Šimonek. „Jsem rád, že někdo ocenil mou individuální práci, ale upřímně jsem to nečekal, protože se mi na turnaji střelecky příliš nedařilo a jsou hráči, kteří měli určitě lepší formu. Chtěl bych poděkovat klukům z týmu, že mi k ocenění pomohli,“ uzavírá hodnocení celého turnaje.

SKV ComAp Team v boji o 3. místo podlehl Göteborgu 0:2. Pro všechny české týmy bylo působení na Malmö Open důležitou zkušeností, která může zvednout úroveň domácí ligy. Na další extraligové kolo se můžeme těšit už první březnový víkend v Kadani!

Foto: Florbal Vozíčkářů

Aktualizováno (Sobota, 16 Únor 2019 21:30)