Štíři předvedli slabší start se zlatým finišem!

Od 2. do 4. srpna 2018 se v Praze konal již 8 ročník mezinárodního florbalového turnaje pro vozíčkáře. Do české metropole přijelo 7 týmů, kromě tří domácích celků se v hale Na Třebešíně představili Švýcaři, Švédové a 2 nizozemské týmy. Tradiční turnajovou osmičku měli letos doplnit Maročané, ale účast nakonec odřekli. To dalo prostor úpravám herního systému. Hrálo se každý s každým a nejlepší 4 týmy postupovaly do vyřazovacích bojů. 5. až 7. tým hrál ve skupině o umístění také každý s každým.

Hráči Nacka HI začali turnaj remízou 2:2 s SKV ComAp Team Praha a loňským finalistům ze Švédska se po dalších dvou remízách podařilo vyhrát až druhý hrací den s Tatranem Střešovice, další výhru přidali proti Doing SV Zoetermeer a základní skupinu zakončili opět remízou, tentokrát se Švýcary. V tabulce jim tak patřilo 4. místo. To nizozemské týmy přijely v parádní formě. Kampong prohrál jen s budějovickými Štíry a nestačil na své krajany Doing SV Zoetermeer. Ti české mistry porazili 3:1, ale poté nepochopitelně selhali proti Tatranu Střešovice. Pražský celek nadělil soupeřům ze země tulipánů dokonce 7 gólů. Přesto oba nizozemské týmy skončily na druhém, resp. třetím místě, tedy bylo jasné, že si mezi sebou zahrají o finále.

Budějovičtí Štíři odstartovali útok na obhajobu titulu poněkud vlažně. Po prohře 1:3 s hráči Doing SV Zoetermeer a remíze 1:1 s Nacka HI, ale zabrali, čtyřikrát vyhráli a ovládli základní skupinu. V semifinále si tentokrát se Švédy poradili hladce a lepší z dvojice nizozemských celků Kampong zdolali ve finále 4:1. Švédové po vyrovnané bitvě s druhým nizozemským týmem vyválčili bronz. "Z obhajoby titulu máme samozřejmě velkou radost. Když jsme odjížděli do Prahy bez obou brankářů, moc jsme nečekali nějaké dobré umístění a doufali v postup do semifinále. Navíc se nám nepovedl ani vstup do turnaje, kdy jsme vyhráli až třetí zápas ve skupině. Nakonec jsme se však rozehráli ke skvělým výkonům. Musím celý tým pochválit za to, jak jsme dokázali změnit styl hry a pomoct Zdenkovi Čížkovi, který se poprvé v životě postavil do brány a svého úkolu se zhostil výborně. Naše forma po celý turnaj stoupala, v posledních zápasech už jsme jeli jako dobře namazaný stroj. Myslím, že výsledky to jen potvrzují," komentuje účinkování jihočeského týmu na letošním PWO budějovický forward Adam Šimonek.

Kompletní výsledky naleznete na https://www.praguewheelopen.cz/tournament

Foto: Česká federace florbalu vozíčkářů

Aktualizováno (Neděle, 26 Srpen 2018 01:58)