Prague Wheel Open odstartovalo novou éru florbalu na kolech - Praha, 23. srpna 2011. První klubový mezinárodní turnaj florbalu vozíčkářů Prague Wheel Open rozšířil rodinu turnajů Top Class Sport Events a doplnil tak portfolio největšího florbalového turnaje planety o verzi pro florbalisty na kolech. Osm klubů ze tří zemí se sešlo ve dnech 18. - 20. srpna 2011 v pražské hale Na Třebešíně, aby nastartovaly novou tradici.

 

 

 

Turnaj ovládl FBC ABAK Remedicum Ostrava, který ve finále porazil pořádající SKV Praha ComAp Team. Třetí skončil nizozemský Doing. Individuální ocenění si ve dvou případech odnesl černý kůň turnaje Tatran Střešovice - Zdeněk Krupička v kategorii nejlepší střelec a Jaroslav Novotný coby nejlepší brankář turnaje. Nejlepším hráčem byl zvolen Shiraz Bandhoe z nizozemského Doing. "Děkuji všem, kteří se na turnaji podíleli. Jsem přesvědčen, že je to krok správným směrem," řekl ředitel turnaje Martin Vaculík. „Líbí se mi, že turnaj je rovnocenně zařazen mezi ostatní turnaje Top Class Sport Events a není někde v pozadí, jak se bohužel někdy u sportu handicapovaných stává,“ vyjádřil svou spokojenost místopředseda ČFFV Dominik Drahonínský.

Příští rok se turnaj dle ohlasů přímých účastníků i ze zahraničí dočká výrazného navýšení počtu účastníků, organizátoři doufají, že nejméně dvojnásobného. Termín Prague Wheel Open 2012 je 23. - 25. srpna tedy opět následující týden po skončení Czech Open.

 

Konečné pořadí Prague Wheel Open 2011:

1.FBC ABAK Remedicum Ostrava (CZE)

2.SKV Praha ComAp Team (CZE)

3.Doing (NLD)

4.Basset Most (CZE)

5.Tatran Střešovice (CZE)

6.Devils (GER)

7.SKH Meteor Plzeň (CZE)

8.KAMAT Team Janské Lázně (CZE)

 

Veškeré informace a kontakty naleznete na webu turnaje www.praguewheelopen.cz.

 

Lubomír Skála

sekretář turnaje