Léto je za námi a v poslední zářijový víkend zahájili florbalisté na kolech nový ročník České pojišťovny Extraligy vozíčkářů. Stejně jako vloni proběhlo úvodní kolo ve sportovní hale v pražské Ruzyni. Pořádající SKV Praha ComAp Team se představil i se svou výraznou posilou Františkem Synkem, který do pražského klubu přestoupil z Mostu. Hned úvodní zápas však jemu ani jeho novému týmu nevyšel a ComAp podlehl Tatranu Střešovice nečekaně vysoko 0:5. Pořadatelský tým si potom spravil chuť na Meteoru Plzeň, který porazili 10:0 a o tom, že ComAp bude letos s Fandou Synkem silný tým, se přesvědčily České Budějovice, které ve velice pohledném utkání prohrály s Pražany na nájezdy. ComAp Team nakonec obsadil čtvrté místo v průběžném pořadí týmů po prvním ligovém kole.

Do svého domovského plzeňského Meteoru se zase po několika sezónách vrátil nestárnoucí Jaromír Sejkot, který v předchozích ročnících oblékal dres Janských Lázní. Jeho týmu se však v Ruzyni příliš nevedlo a kromě debaklu s ComApem Západočeši prohráli i s Mostem a obsadili poslední pozici v tabulce. Basseti se před sezonou museli vyrovnat především s odchodem své největší hvězdy Františkem Synkem a citelné oslabení pro Severočechy znamená i odchod brankáře Martina Krhounka. Bassetům se podařilo tým doplnit, ale v Praze se jim podařilo vyzrát pouze na Plzeň a skončili tedy předposlední.

 

Další zajímavou posilu představil Tatran Střešovice, jehož dres oblékl extraligový nepostižený hráč Tatranu Jan Natov, který se momentálně zotavuje po zranění nártu. Svému týmu pomohl zejména v utkání proti FBC United, které rozhodl ve prospěch Tatranu v samostatných nájezdech. Tatran prohrál pouze s úřadujícím mistrem Ostravou a po úvodním turnaji je třetí. O nejvyšší příčky se i letos hodlají poprat celky Ostravy a Českých Budějovic. Oba týmy se také po úvodním turnaji usadily na čele tabulky, mají však odehraný o jeden zápas více než jejich pražští pronásledovatelé. Tým Ostravy, který turnaj vyhrál klopýtl pouze s FBC United a získal devět bodů. Českobudějovičtí florbalisté, kteří obsadili druhé místo, mají o bod méně, ale jako jediní dokázali bodovat v každém zápase. Další ligové kolo se uskuteční 26. - 27. října v Nové Pace a do soutěže se zapojí i zbylé týmy, pořádající Janské Lázně, Bulldogs Brno a Wheel Volf Polsko.

 

Autor: Michal Havelka

Zdroj: ČFFV