Florbalisté titul z roku 2016 neobhájili

Schweizer Paraplegiker-Zentrum v Nottwilu hostilo od 26. do 28. dubna znovu po dvou letech florbalové klání vozíčkářů. Toho se účastnilo 13 týmů z Evropy, Kanady a Maroka. Reprezentace ČR byla nalosována do skupiny B, takže papírově velmi silným Švédům se v první fázi turnaje vyhnula. Seveřané prošli skupinou A jako nůž máslem až do vyřazovacích bojů a podobně se vedlo i našim borcům. Po výhrách 3:0 nad Polskem, 2:1 s Nizozemci a 6:0 proti Belgii přidali vysokou výhru 9:0 nad druhým týmem Kanady. Vítězné tažení základní skupinou vrcholilo v zápase s Francií, které náš dobře hrající tým zvládl v poměru 3:1. Nutno zmínit, že prakticky celý turnaj hrála naše repre na 2 pětky, kdy se výborně dařilo využít ligové sehranosti českobudějovických Štírů v té první. Ta hlavně ve vyřazovacích bojí turnaje excelovala.

V semifinále se čeští florbalisté potkali s druhým z celkově 3 nizozemských týmů v soutěži a k vidění byla vyrovnaná bitva. "V zápase jsme ještě těsně před koncem vedli, když se soupeřům podařilo vyrovnat. Prodloužení se nehrálo, takže jsme přistoupili rovnou k nájezdům, které se nám podařilo po velkých nervech zlomit až v 11. sérii," říká o utkání s Nizozemci druhý nejproduktivnější hráč reprezentace na turnaji Adam Šimonek. Právě on dal zmíněný vedoucí gól. "Na turnaji jsem hrál centra v první pětce a měl jsem k sobě Zbyňka Sýkoru a Františka Šindeláře. Troufnu si říct, že jsme hodně sehraní, nakonec celá akce proběhla tak, že někdo vybojoval balónek na levém mantinelu, posunul ho Fandovi a ten mě naslepo našel na středu hřiště. Bylo to přesně v místě, odkud hodně rád střílím. Střela mi parádně sedla a zapadla krásně k tyči," chválí Šimonek své spoluhráče. Svou trefou nepřímo umožnil brankářům obou mužstev ukázat svoje kvality, když soupeři na konci zápasu vyrovnali a vynutili si rozhodnutí v dovednostní soutěži. Zdeněk Krupička hned dvakrát proměnil svůj nájezd a bylo rozhodnuto.

Ve finále čekali silní Švédové. Hned v úvodu zápasu Češi inkasovali, ale ještě do poloviny první třetiny se podařilo srovnat. Chyby v obraně a nepřesnosti v rozehrávce ale nedovolily české reprezentaci pokračovat v nasazeném tempu. "My jsme se na každý gól hodně nadřeli, naopak Švédové každou naší chybu nekompromisně trestali. Skóre 3:6 nás odsoudilo ke konečnému druhému místu," komentuje závěr turnaje českobudějovický sniper. Jediné prohrané utkání turnaje tedy znamenalo stříbro.

Češi tak neobhájili titul, ale za předvedený výkon dvou vyrovnaných pětek se nemusí vůbec stydět. Kompletní výsledky naleznete na http://www.swisswheelyopen.ch/SWO-2018/Schedule/Results/ a o turnaji si můžete přečíst i na Aktuálně.cz

Ve vyrovnaném zápase jsme ještě těsně před koncem vedli, když se soupeřům podařilo vyrovnat. Prodloužení se nehrálo, takže jsme přistoupili rovnou k nájezdům, které se nám podařilo po velkých nervech zlomit až v 11. sérii.

Aktualizováno (Pátek, 11 Květen 2018 19:09)