Ostrava a Vyškov místem dalších florbalových soubojů

14. a 15. října se v Ostravě konalo 2. kolo Česká pošta florbalové extraligy vozíčkářů. Nechyběli ani úřadující šampioni z Českých Budějovic, kteří hned v prvním zápase turnaje jasně zvítězili nad Bulldogs Brno 11:0. Podobně jednoznačný výsledek mělo i další utkání mezi plzeňským Meteorem a jediným polským týmem extraligy Wheel Wolf Sosnowiec, kdy se gólová mašina našich sousedů zastavila až na čísle 14. Domácí FBC ABAK Ostrava pak zvítězil nad brněnským týmem, který si tak připsal druhou sobotní porážku. První turnajový den pak uzavřel souboj FBC Štíři České Budějovice a SKH METEOR Plzeň. Jihočeši nepřipustili překvapení a zvítězili jasně 7:0.

Plzeňští se výsledkově nezvedli ani v neděli, kdy podlehli domácímu celku 1:7. Polský tým pak sehrál dva zápasy za sebou, kdy v prvním prohrál s českými mistry 2:8, aby si vzápětí spravil chuť v na góly bohatém zápase s pořádajícím ABAK Ostrava a vyhrál v poměru 10:7.

O 3 týdny později se florbalisté sešli znovu, tentokrát ve Vyškově. Pořádající Buldoci podlehli v prvním zápase Tatranu Střešovice 0:2. Ostravští florbalisté si po nich zopakovali souboj s Poláky z minulého kola a ve vyrovnaném zápase znovu prohráli, tentokrát 1:3. Poté byly dvakrát k vidění samostatné nájezdy. Nejdříve pro sebe bod navíc ze zápasu s BM&J New era urvali SKV ComAp Team po proměněném rozhodujícím nájezdu Vladimíra Maříka na 2:1. Pak Vojtěch Zuchnický překvapivě zařídil výhru Ostravy posledním nájezdem proti Tatranu Střešovice po vyrovnaném bezgólovém utkání. Poslední sobotní zápas přinesl Wheel Wolf Sosnowiec další ztrátu, když prohráli s SKV ComAp Team 2:3.

V neděli byly na programu ještě 3 další zápasy. Brněnským Buldokům domácí prostředí nepomohlo a prohráli i další 2 zápasy, proti BM&J New era 3:6 a s Poláky vysoko 0:14. Wheel Wolf dominovali i v zápase s BM&J New era, který vyhráli 3:1.

Další ligové kolo pořádají budějovičtí 18.11. a budou v domácím prostředí hájit zatím suverénní pozici v čele extraligy. Kompletní výsledky naleznete na http://www.florbalvozickaru.cz/index.php/liga

Aktualizováno (Úterý, 14 Listopad 2017 15:23)