Štíři potvrdili roli favorita a obhájili titul

Od 31. května do 2. června se v Praze rozhodovalo o vítězi florbalové extraligy vozíčkářů. Do haly VŠE Na Třebešíně dorazilo 6 nejlepších týmů po základní části. Zatímco FBC Štíři České Budějovice a SKV Praha ComAp Team měli jako první 2 nasazené celky jistotu semifinále, o jejich soupeřích se teprve rozhodovalo. Ve čtvrtfinále proti sobě nastoupili FBC ABAK Ostrava a BM&J New era. Druhou dvojici tvořil Tatran Střešovice a jediný polský tým v tuzemské lize Wheel Wolf Sosnowiec. Hrálo se na 2 vítězná utkání.

První čtvrtfinále lépe začali ostravští florbalisté a doslova smetli své soupeře poměrem 6:0. BM&J se ale dokázali zvednout, když odpověděli ve vyrovnaném utkání výsledkem 4:2. Rozhodovat o postupu do semifinále tak musel 3. zápas. V něm byli opět lepší florbalisté z Ostravy a mohli tak vyhlížet semifinálový souboj s SKV Praha. K rozhodnutí o postupu ve druhém čtvrtfinále stačily 2 zápasy. Tatran Střešovice Polákům dovolil jen málo a po výhrách 4:2 a 3:0 čekala pražský celek repríza loňského a předloňského finále proti suverénním Jihočechům, tentokrát ovšem již v semifinále.

Štíři si po parádní ligové sezóně bez prohry nechtěli nechat vzít šanci na obhajobu titulu a jejich hra tomu odpovídala. Tatran nebezpečně hrozil jen z ojedinělých protiútoků, i přesto se pražským florbalistům díky dobré obranné činnosti dařilo odolávat favoritovi ligy a udržovat vyrovnaný stav utkání. Nakonec se ale projevila kvalita kádru a obhájce titulu po výhrách 3:1 a 2:1 kráčel do finále. Tam čekal druhý pražský celek SKV ComAp Team, který zdolal ostravské hráče ve dvou zápasech 4:1 a 2:1 po samostatných nájezdech.

Finále bylo jasnou záležitostí. Českobudějovičtí hráči neponechali nic náhodě a zápas prakticky celou dobu kontrolovali. Po výhře 4:1 tak mohou slavit obhájený titul a zároveň třetí finálovou účast za sebou. Pokud udrží formu, můžeme se možná příští ročník těšit na zlatý hattrick. Kompletní výsledky naleznete zde.

Foto: Česká federace florbalu vozíčkářů