FBC Štíři České Budějovice dominovali na PWO 2017

Sedmý ročník mezinárodního florbalového turnaje Prague Wheel Open se konal v Praze od 3. do 5. srpna. Do české metropole se sjelo celkem 10 týmů z celé Evropy. Kromě čtyř ligových domácích celků - SKV Praha ComAp Team, SKH Meteor Plzeň, FBC Štíři České Budějovice a Tatran Střešovice, se na turnaji představily 3 nizozemské týmy - Orange Elites, Kampong Wheely´s a Haag 88. Desetičlenné startovní pole pak doplnily ještě tradiční celky z minulých let - polští Wheel Wolf, švédští Nacka HI a švýcarský národní tým.

Ve čtvrtek a v pátek probíhaly boje ve dvou pětičlenných skupinách. Nejlépe zvládli první zápasy hráči Tatranu Střešovice ve skupině A a Švédové ve skupině B. Tatran měl na kontě 3 výhry a 1 remízu, Nacka HI dominovala ve všech svých zápasech a ze základních skupin tak do vyřazovacích bojů oba celky postupovaly z prvního místa. Naopak ve skupinách se nedařilo Polákům a plzeňskému Meteoru, kteří na play off turnaje nedosáhli. Čtvrtfinále se odehrála ještě v pátek odpoledne, kdy Nacka HI bez slitování rozdrtila švýcarský nároďák 10:1 a Štíři z Českých Budějovic si poradili s Orange Elites poměrem 6:1. Druhý nizozemský tým, Haag 88, vyřadil po dobrém výkonu SKV Praha ComAp Team po výhře 5:1, naopak vítěz skupiny A Tatran se proti Kampong Wheely´s trápil a zvítězil gólem Tomáše Peka ve 28. minutě 1:0.

V sobotu se tedy v semifinále střetly týmy Nacka HI a Haag 88. Švédové sice jako první inkasovali, ale po zbytek zápasu jasně dominovali a nakonec vyhráli 5:1. Ve druhém semifinále byla k vidění repríza letošního i loňského ligového finále. Tentokrát byl rozdíl mezi oběma týmy zcela zřetelný a už po 21 sekundách se po přihrávce Adama Šimonka a střele Zbyňka Sýkory Štíři ujali vedení a bez problémů kontrolovali zápas. Jiří Němec dokonce v bráně Jihočechů udržel čisté konto a dovedl svůj tým k vítězství 4:0. V souboji o 7. místo udolali Kampong Wheely´s švýcarský tým rozdílem jediné branky 2:1 a 5. místo vybojovali pražští SKV ComAp Team na úkor Orange elites 3:1.

V boji o bronz Tatran prohrával s Haag 88 již 0:3, když se na konci první třetiny konečně trefil Tomáš Pek po přihrávce Zdeňka Krupičky. Patrick van Eeden ve druhé třetině zvyšoval na 4:1, ale zásluhou dvou gólu Zdeňka Krupičky se Tatran znovu dostal do hry a dotáhl se na rozdíl jediné branky. Závěrečná hra bez brankáře, ale pražskému celku nevyšla podle představ a Roger Croes měl po úniku celkem snadnou práci. Střelou do prázdné branky pečetil výsledek zápasu 5:3 a získal tak pro nizozemský tým třetí příčku.

Letošní Prague Wheel Open uzavřel atraktivní finálový zápas mezi FBC Štíři České Budějovice a Nacka HI. V první třetině byla k vidění parádní ofenzivní smršť z obou stran. Ve třetí minutě Victor Johansson otevřel skóre po pěkné nahrávce Alexe Brorssona. Štíři odpověděli o 3 minuty později projektilem Tomáše Davida. Asistoval Adam Šimonek. O minutu a půl později šli budějovičtí dokonce do vedení, když se po přihrávce Zbyňka Sýkory trefil František Šindelář. Švédové ale dokázali stejně rychle odpovědět a bylo srovnáno. Ještě do přestávky se skóre měnilo dvakrát. Tomáš David zvyšoval na 3:2, jen aby vzápětí chybou v rozehrávce umožnil Švédům bleskově srovnat krok a bylo to 3:3. Ve druhé části se svou druhou gólovou přihrávkou v zápase blýskl Adam Šimonek a Štíři šli zásluhou Františka Šindeláře znovu do vedení. Gól se posléze ukázal jako vítězný, protože ve třetí třetině branka nepadla a Štíři tak mohou po zisku letošního ligového titulu slavit i prestižní výhru na Prague Wheel Open!

Aktualizováno (Pondělí, 07 Srpen 2017 13:03)