V roce 2011 si z Paragames přivezla česká reprezentace florbalu vozíčkářů bronzové medaile. Jak tomu bude letos? Již za týden bude národní tým pod vedením trenéra Petra Koutného hájit české barvy na prestižním turnaji v holandské Bredě. Turnaj se koná v rámci Paragames 2013, kterého se zůčastní více jak tři tisíce sportovců ve 23 sportech a nejen paralympijských. Akce se koná pod záštitou IPC (Mezinárodního paralympijského výboru) od 10 do 13. října v několika sportovních areálech ve městě Breda na jihu Nizozemí. Češi se utkají v základní skupině s Kanadou, Švédskem, Švýcarskem, Belgií, Německem a Nizozemím. Trenér národního týmu Petr Koutný, zkušený a dlouholetý trenér florbalu (FBC Ostrava, reprezentace Slovenska, vozíčkáři od roku 2008) sestavil tým dvanácti hráčů z šesti českých klubů v němž dominují osobnosti i z jiných sportů Zděnek Krupička (sledgehokej), Miroslav Šperk, František Šindelář (basketbal), Jiží žák (stolní tenis vozíčkářů) a další.

Společné foto CZE - NL reprezentací, přípravné zápasy v Praze, jaro 2013

 


Před účastí na takto významné akci probíhají uslilovné přípravy a soustředění. Dvoudenní soustředění se bude konat již tento víkend ve sportovní hale TJ Ruzyně v Praze. Odjezd reprezentace je plánován na středu 9.10. ve 22 hodin z Prahy.

 

 

Nominováno bylo 10 hráčů a 2 gólmani. Realizační tým se dále skládá ze 2 fyzioterapeutů, vedoucí výpravy, trenéra a 2 techniků (řidičů a a asistentů), Celkem česká výprava čítá 18 osob.

Díky dlouholetým sporům organizací, které zastřešují sport tělesně postižených má česká reprezentace florbalu vozíčkářů nedostatek finančních prostředků na přípravu a samotnou účast na zahraničních i tuzemských akcích. Bohužel i podmínky žádosti o podporu MŠMT v programu I. Státní reprezentace byly v loňském roce poupraveny a o dotaci mohou žádat pouze paralympijské sporty. Nebýt podpory České florbalové unie a sponzorů, nemohl by florbal vozíčkářů již řadu let existovat.

Pevně doufáme, že VH ČSTPS, která je svolána na 2.11. přinese pozitivní zprávy i pro kolektivní nepralympijské sporty. Věříme ve sloučení ČSTPS a ČATHS v jednu organizaci a nastolení lepších podmínek pro sportovce, trenéry a všechny, kteří sport organizují. Florbal vozíčkářů má v současné chvíli 118 aktivních hráčů, kteří mají zaplacené hráčské licence pro rok 2013/2014 z devíti sportovních klubů. Desátý klub se již zakládá v Karlových Varech a nastoupí do Extraligy vozíčkářů příští sezónu.

 

Budeme Vás pravidelně informovat o výsledcích České reprezentace z Paragames 2013.

Pro ty co si myslí, že je florbal jen nudným sportem doporučujeme shlédnout toto VIDEO

 

Děkujeme za přízeň a držte nám palce.

 

 

Rozpis zápasů v základní skupině:

 

pátek 11.10.

09:10    ČR – Německo

11:10  ČR – Belgie

13:10  ČR – Holandsko

 

sobota 12.10.

09:00  ČR – Švédsko

12:20  ČR – Švýcarsko

15:00  ČR – Kanada