Buldoci dali jen gól, překvapení se nekonalo

První březnový víkend byla kadaňská sportovní hala dějištěm prvního kola ČPEV v roce 2018, celkově již pátého v sezóně. Kromě pořádajících BM&J New era přijeli do Kadaně hrát Buldoci z Brna, oba pražské celky a také budějovičtí Štíři. Celkem se hrálo 8 utkání ve dvou dnech.

V sobotu zahájili bitvy o body do tabulky základní části Buldoci debaklem od Jihočechů 0:12 a nebyli úspěšní ani v dalších bojích. Pražským SKV ComAp Team podlehli ještě o dvě branky větším rozdílem a teprve v nedělním zápase s domácími BM&Js vstřelili při celkovém skóre 8:1 alespoň čestný gól. Právě BM&J New era se ale v Kadani nedařilo o moc lépe. Ještě před zmiňovanou výhrou nad Brnem nestačili v sobotu na úřadující mistry z Českých Budějovic a prohráli 2:4. V posledním nedělním zápase kola pak dostali od týmu ze Střešovic nepopulárního "búra".

Sobotní pražské derby vyznělo i tentokrát lépe pro SKV, když vítězstvím 2:1 po samostatných nájezdech udolali oslabený Tatran nejen o chybějící sledge hokejisty, připravující se tou dobu na paralympiádu. Ještě předtím, než si "Tatranky" spravily chuť proti Brnu, čekal je jindy bezproblémový soupeř z Plzně. SKH METEOR Plzeň si proti oslabené sestavě Tatranu věřil a na hřišti i výsledku to bylo znát. Vyrovnané utkání nakonec zvládli lépe pražští florbalisté a po výhře 3:2 brali z Kadaně celkem 7 bodů.

Druhý pražský tým si v neděli hladce poradil s SKH Plzeň 4:0 a z kadaňské sportovní haly veze ještě o bod navíc, díky zmiňované výhře na nájezdy právě nad Tatranem Střešovice. Další ligové kolo se bude konat v dubnu v Praze. Kompletní výsledky naleznete na http://www.florbalvozickaru.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=14&Itemid=104

Aktualizováno (Sobota, 10 Březen 2018 14:08)