Krátké tratě již podruhé v Sokolově

Sokolovský bazén hostil 24. března 131 sportovců z 15 sportovních klubů na Pohárku, prvním závodě letošního ročníku Českého poháru v plavání handicapovaných. Šestnáctý ročník plaveckého klání přivítal čtvrtou březnovou sobotu kromě tuzemských týmů i 11 slovenských reprezentantů.   Znovu se po roce opakoval téměř výhradně sprinterský plavecký program doplněný o polohové závody a tradiční štafety. Předvedla se nejen naše současná paralympijská špička, ale i mladí a nadějní reprezentanti budoucí.

Mezi muži byli co do počtu získaných cenných kovů v disciplínách nejúspěšnější zástupci SK KONTAKT PRAHA Tadeáš Strašík s 5 medailemi a jeho týmový kolega Jonáš Kešnar, který na medailové pódium vystoupal čtyřikrát a přidal první místo v hlavní soutěži - dvojboji v kategorii Junioři a druhé místo celkově v kategorii Open. Ve výsledkové listině se neztratil ani odchovanec Plavecké akademie KONTAKT bB a paralympijský vítěz Arnošt Petráček z Plavání České Budějovice. Svým zlatým hattrickem v individuálních disciplínách dosáhl i na celkové vítězství v kategorii Open.

Mezi ženami se do výsledků sprinterského Pohárku nejvýrazněji zapsala paralympionička Anežka Floriánková z SK KONTAKT PRAHA, které ke kompletní sadě medailí z individuálních disciplín vybojovala druhé místo ve dvojboji kategorie Junioři a také třetí pozici celkově v kategorii Open. Jejím výkonům v rozplavbách i finále medailově zdatně sekundovaly slovenské reprezentantky Tatiana Blattnerová - třetí ve dvojboji v kategorii Junioři, Karina Petrikovičová a Katarína Chudá. Slovenky vezou zpět k našim východním sousedům celkem 8 medailí. Vendula Dušková z SK KONTAKT KARLOVY VARY vybojovala zlatý double v individuálních disciplínách, ale ve dvojboji z toho byla pro paralympioničku a také medailistku z MS jen nepopulární brambora.

Kategorii Žactva ve dvojboji ovládl tachovský David Kratochvíl následovaný Annou Polákovou z SK KONTAKT BRNO a Markétou Stárkovou z SK Kontakt Ostrava. Ostravští se mohli radovat i z vítězství Jakuba Vaňka v kategorii Nejmladších. Na druhé místě skončila Zdenka Nela Kuiper a pro třetí pozici si doplavala Eliška Borkovcová. Soutěž družstev znovu vyzněla nejlépe pro Pražany, ale nutno dodat, že radovat se mohli i domácí z dílčího vítězství ve štafetách do 34 bodů.

Kompletní výsledky Pohárku naleznete na http://www.kontaktbb.cz/poharek/s1019